×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Junkers prezidentam slavē Latvijas valdību; uzsver, ka nebūs tās skolotājs (6)

Foto: Valsts prezidenta kancelejaFoto: Valsts prezidenta kanceleja

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers ceturtdien tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu pirms oficiālās prezidentūras atklāšanas slavējis Latvijas valdību un uzsvēris, ka nebūs tās skolotājs.

“Viņš uzslavēja mūsu valdību, teica, ka nebūs tās skolotājs,” ceturtdien pēc tikšanās ar Junkeru žurnālistiem sacīja prezidents.

Viņš piebilda, ka EK priekšsēdētājs norādījis, ka Latvija ir lieliski sagatavojusies prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē.

Bērziņš akcentēja, ka saruna bijusi ļoti draudzīga un korekta, un pārrunas turpināsies arī vakarā oficiālās prezidentūras atklāšanas laikā. “Es varu droši apgalvot, ka attiecības mūsu starpā ir lieliskas. [Saruna bija] ļoti, ļoti pozitīva,” viņš pauda.

Sveicot Junkeru Latvijā, prezidents uzsvēris, ka Latvijas situāciju viennozīmīgi raksturo politiska, ekonomiska un iekšēja stabilitāte, kas vienlaikus ir pamats pārliecībai, ka Latvija savu prezidentūru aizvadīs veiksmīgi. Raksturojot Latvijas redzējumu par prioritātēm prezidentūrai ES Padomē, Bērziņš norādījis, ka pēdējos gados Latvija kā ES dalībvalsts mērķtiecīgi strādājusi pie sadarbības paplašināšanas ar Austrumu partnerības un Centrālāzijas reģiona valstīm, kas gan šobrīd, gan nākotnē varētu būs ļoti nozīmīgi arī visai ES.

Sarunā skarti arī EK priekšsēdētāja darba kārtībā izvirzītie jautājumi par ekonomisko izaugsmi un investīciju paketi ES valstīm, enerģētikas politikas attīstību, kā arī Latvijas interesēm šajos jautājumos.

Pēc tikšanās gan prezidents, gan EK priekšsēdētājs bija ļoti labā garastāvoklī, smaidīja un viens otru apskāva, novēroja aģentūra BNS.

Jau vēstīts, ka 1. janvārī sākās Latvijas prezidentūra ES Padomē. Šajā pusgadā Latvijā norisināsies aptuveni 200 dažāda līmeņa un satura pasākumu – neformālās ES ministru padomju un ekspertu darba grupu sanāksmes, konferences, semināri un citi pasākumi. Daļa no pasākumiem norisināsies LNB jaunajā ēkā. Paredzams, ka prezidentūras laikā Latviju apmeklēs vismaz 700 ārvalstu žurnālistu.

Viens no centrālajiem prezidentūras pasākumiem paredzēts Austrumu partnerības samits. Austrumu partnerības samita laikā Latvijā ieradīsies valstu un valdību vadītāji no visām ES dalībvalstīm un Austrumu partnerības valstīm, kā arī ES institūciju pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vīnes valsis

  2. Pajautājiens:Vai tik tiešām nebūs problēmu,nu kaut vai ar Eiropas Savienības demogrāfisko izaugsmi? Cik dau vēl atšķaidīs pamatiedzīvotājus ar imigrantiem?

  3. nenoslēgsimies savā šaurajā Eiropā, bet iesim pa Austrumu partnerības ceļu uz plašo Eirāziju…

  4. Latvijas valdība jau daudzus gadus ir aizliegusi izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību pensionētiem arodslimniekiem un arodivalīdiem.Kā blakusefekts ir šīs ļaužu grupas ignorance veselības aprūpē.Vai tiešām Latvijā darbojas Drang nach Osten politika?

  5. latvietis parastais Atbildēt

    paklausigus vergus vienmer saimnieks labi ieredz, tik tas jau nemaina viņu statusu

Draugiem Facebook Twitter Google+