×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Jūra – fotogrāfu skatījumā

Foto - Gunārs KušķisFoto - Gunārs Kušķis

Vita Popravko

Līdz 15. augustam Jūrmalā, Vaivaros, izstāžu zālē “Inta un Imants Ozoliņi” apskatāma Jūrmalas fotostudijas “Aspazija” izstāde “Fotomarina 2016”.

Studijas nodarbībās apgūstot fotomākslas knifus, tos lietojot darbā, radušās daudzas interesantas fotogrāfijas, kurās redzams katra autora individuālais skatījums. Katru gadu jūlijs paiet “Marinas” zīmē. Jūrmalas muzejā rīkotajās izstādēs piedalījušies arī studijas aktīvākie dalībnieki. Diemžēl šogad muzejs dalību “Marinā” fotogrāfiem atteica telpu trūkuma dēļ. Bet arī Jūrmalas fotogrāfi vēlas iepazīstināt skatītājus ar gada laikā paveikto, un ne tikai parādīt savu tuvāko apkaimi, līci pēc postošās vētras Kolkas ragā, ostas un kuģus, bet arī jūras ainavas Austrālijā un citviet pasaulē, kas atstājušas emocionālu iespaidu, apceļojot pasauli kā tūristiem vai viesojoties pie radiem un paziņām.

Izstādē piedalās 16 autori. No vairāk nekā 200 darbiem, kas bija pieteikti izstādē, atlasītas pašas interesantākās fotogrāfijas. Tajās atspoguļota dabas varenība, krāsainie saulrieti, cilvēki jūras krastā. Tie ir tikai 37. Atlase ir bijusi liela. Šie darbi tad arī stāsta mums par to, ko paveikuši fotogrāfi. Katrs redzamais darbs radies rūpīgās dabas studijās, lai gan fotogrāfija ir mirkļa māksla. Katrs fotomeistars centies parādīt to visraksturīgāko vietā, kurā viņš bijis. Tie varbūt bijuši koki, krūmi, kāpu sūna, jūras smiltis. Fotogrāfijā, ja tā nav fotomontāža, nekas nav mākslīgi sakombinēts. Mūsu līkās priedes ar priedēm, kas aug citās zemēs, mūsu tīrās jūrmalas smiltis ar Melnās vai Kaspijas jūras smiltīm. Fotogrāfijai jābūt pārliecinošai, un tā tas ir šajā izstādē, kur darbi stāsta pārliecinošā valodā par jūrām, tautām un pilsētām, kas atrodas uz zemeslodes. Šī izstāde nav domāta tikai tās apmeklētājiem un fotomākslas cienītajiem, tā domāta arī pašiem studijas dalībniekiem, lai savstarpēji varētu vērtēt padarīto un izdarītu secinājumus. Lai būtu lielākas iespējas salīdzināt, ko dara citas fotostudijas Latvijā.

Par ārzemēm fotostudijai “Aspazija” arī ir tālejošas ieceres. Nākamajā gadā turpināt attīstīt jūras tēmu un veidot ikgadēju tradicionālu darbu skati, pieaicinot pazīstamus autorus no citām Latvijas studijām. Ja par šo pasākumu radīsies interese, darbību varētu turpināt starptautiskā virzienā, aicinot piedalīties arī ārzemju fotogrāfus, un pasākums kļūs tradicionāls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+