×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Jura Karlsona balets visai ģimenei “Karlsons lido…”

Karlsons_24092013

5.oktobrī, pulksten 19 Latvijas Nacionālajā operā (LNO) notiks Jura Karlsona baleta “Karlsons lido…” pasaules pirmizrāde.

Pēc Astrīdas Lindgrēnes darbu motīviem iestudētā izrāde iecerēta kā Latvijas Nacionālā baleta dāvana lielajiem un mazajiem skatītājiem, sākot jauno skolas gadu.
Jaunais LNO baleta iestudējums ļaus mazajiem skatītājiem izdzīvot visas slavenās Brālīša un Karlsona dēkas. Karlsona piedzīvojumus mūzikā ietērpis viņa vārdabrālis – komponists Juris Karlsons. Viņa dinamiskajā, kontrastiem bagātajā mūzikā kā jautrā karuselī savīsies spilgti muzikāli raksturojumi ar it kā kaut kur dzirdētu intonāciju alūzijām. Ne velti jaunā baleta apakšvirsraksts vēsta, ka tā būs fantāzija bērniem un pieaugušajiem.
Horeogrāfiju izrādei veido Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kurš jau radījis vairākus publikas iemīļotus iestudējumus visai ģimenei. Mārtiņa Vilkārša krāsainā scenogrāfija aizvedīs skatītājus uz 70.gadu Stokholmu, bet Ilzes Vītoliņas veidotie tērpi būs kā grezna modes parāde.
Karlsona lomā iejutīsies Andris Pudāns un Aleksandrs Osadčijs, Brālītis būs Nataļja Lipska un Evelīna Godunova, Māte – Elza Leimane-Martinova un Viktorija Jansone, Tēvs – Raimonds Martinovs un Arturs Sokolovs, Beta – Laine Paiķe un Annija Kopštāle, Bose – Kristaps Lintiņš un Hermans Ševčenko, Bokas jaunkundze – Ints Roziņš un Arnis Līcītis, Fille – Antons Freimans un Aleksandrs Jurāns, Rulle – Māris Spriņģis un Aleksandrs Kaļivods. Pie diriģenta pults būs Mārtiņš Ozoliņš.
Pēc pirmizrādes tuvākās izrādes gaidāmas 6.oktobrī un 20.oktobrī, bet “Sarunas pirms pirmizrādēm” par baletu “Karlsons lido…” notiks 30.septembrī plkst.18.30 LNO Jaunajā zālē.
Biļetes uz jauniestudējumu nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, interneta vietnē “www.bilesuparadize.lv” kā arī LNO biļešu kasēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+