×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

Juris Šics: Iesim uz pilnu banku

LETALETA

Vistleras trasē Kanādā šodien sāksies pasaules čempionāts kamaniņu sportā, un ekipāžu sacensībās starp medaļu pretendentiem ir Andris un Juris Šici.


Latviju pārstāvēs arī Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, vieninieku konkurencē – Inārs Kivlenieks, Mārtiņš Rubenis, Kristaps Mauriņš un Elīza Tīruma, taču viņas māsai Maijai veselības problēmu dēļ čempionāts iet secen. Sacensībās jāveic pa diviem braucieniem.

Brāļiem Šiciem šī trase ir veiksmīga – pirms diviem gadiem olimpiskajās spēlēs viņi Vistlerā izcīnīja sudraba medaļas. “Kamanām veicam pēdējos regulējumus, esam izmēģinājuši visu, kas ir mūsu rīcībā, bet par iespaidiem pagaidām grūti spriest – treniņi notiek dažādā laikā, mainoties ledus kvalitātei, tādēļ rezultātus salīdzināt nav jēgas,” vakar man pastāstīja Juris Šics. “Prātu mazliet jauc laika prognozes – sākumā solīja mīnusus, bet nu nāk virsū plusi, tāpēc jālauza galva par slieču izvēli un sagatavošanu.”

Olimpiskajās spēlēs ekipāžas startēja no sestās virāžas, tagad starta vieta izbūvēta virāžu zemāk. “Ātrums nedaudz mazāks: toreiz bija 134 km stundā, tagad – ap 130. Startam nu ir savas nianses. Fiziskā forma mums laba, raujam maksimāli, bet laiks īsti neapmierina,” norādīja Juris. Atslēgas vieta esot pirmā virāža, ko viņš salīdzina ar jēlu olu. Ja netrāpa ideāli, var iznākt kultenis. Ledus kvalitāte esot teicama.

“Vai esam gatavi atkārtot olimpiskos panākumus? Nezinu. Neviens neko nedāvinās, bet iesim uz pilnu banku. Domāju, uz medaļām pretendēs tās ekipāžas, kas Pasaules kausa (PK) kopvērtējumā ir pirmajā astoņniekā. Ceru, ka kļūdos, bet droši vien arī kanādieši Tristans Vokers un Džastins Snits izmantos mājas trases priekšrocības.” Brāļi Šici PK rangā ieņem septīto vietu, šosezon viņiem augstākā ir ceturtā vieta Siguldā un Kēnigszē.

Pasaules čempionāts šodien sāksies ar ekipāžu sacensībām, pēc tam trasē dosies dāmas. Sestdien startēs vīri un stafetes komandas. 2008. un 2009. gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzas medaļas, šosezon PK posmos stafetē – trīs reizes ceturto vietu. “Vistleras trase ir īsa, līdz ar to palielinās starta loma – laba reakcija, izrāviens, vienlaikus kārtīgi ieguļoties kamanās. Būs interesanti,” sola Juris Šics.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+