×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Jūrmalā desmito reizi skanēs Kokļu dienas

Ilmārs Znotiņš / Publicitātes fotoIlmārs Znotiņš / Publicitātes foto

Šonedēļ, no 2014. gada 18. līdz 22. jūnijam jau desmito reizi norisināsies tradicionālais koklētāju ansambļu saiets “Latvijas kokļu dienas Jūrmala 2014”, vēsta Latvijas Nacionālā kultūras centra komunikāciju speciāliste Inga Bika.

“Ja neskaita Vispārējo Dziesmu un Deju svētku norises, Kokļu dienas ir lielākais kokļu mūzikas pasākums, kas ik gadu pulcina koklētāju ansambļus no visas Latvijas. Tā ir iespēja iepazīt un izbaudīt mūsdienu kokļu muzicēšanu visplašākajā daudzveidībā – no mūzikas skolu bērnu un jauniešu kolektīviem līdz profesionāliem kokles spēles virtuoziem, no etnogrāfiskās kokles pieklusinātā skanējuma līdz modernās elektrokokles ekspresijai,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs.

18. jūnijā plkst. 18.00 Majoru vidusskolā, Rīgas ielā 3 notiks koncerts “Ceļā uz Skolēnu Dziesmu svētkiem”.
20. jūnijā plkst. 19.00 koklētāju ansambļi “Cantata”, “Kārta” un “Kārtas studija” aicinās uz koncertu Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

22. jūnijā plkst. 20.00 Dzintaru koncertzālē, Turaidas ielā 1 ikviens tiek aicināts uz Jūrmalas pilsētas Vasaras Saulgriežu ielīgošanas koncertu. Skanēs latviešu tautas dziesmas, klasiskās mūzikas pērles, latviešu nopietnā un pasaules populārā mūzika kokļu izpildījumā. Koncertā piedalīsies vairāk nekā 200 koklētāju liels koporķestris ar kori un īpaši veidotu deju priekšnesumu.

“X Latvijas kokļu dienas Jūrmala 2014” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas koklētāju biedrību un Jūrmalas pilsētas domi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+