Jūrmalai pirmā uzvara Baltijas līgā 0

“Jūrmala/Fēnikss” basketbolisti beidzot tikuši pie pirmās uzvaras Baltijas basketbola līgā, kamēr citā grupā “Liepāja/Triobet” tabulā ierakstījuši jau ceturto panākumu.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

“Jūrmala/Fēnikss” šā modeļa priekšrocība ir garais rezervistu soliņš, kas ļauj uzturēt augstu spēles tempu visas 40 minūtes, kas spēlē pret Somijas čempioniem un pērn Baltijas līgā ceturto vietu izcīnījušo Tamperes “Pyrinto” galotnē ļāva būt svaigākiem un precīzākiem.  Tomēr daudzās spēlētāju maiņas līderiem nereti neļauj uztaustīt spēles garšu, mēģinājumi spēlēt ātrāk noved pie kļūdām vienkāršās situācijās. Tā bija arī Lapmežciemā, kur laukuma saimnieki ar lielu darba apjomu pa punktiņam krāja savu pārsvaru un tūdaļ to atdeva vai nu pašu kļūdu dēļ (kopā – 21), vai neizcīnītu bumbu dēļ, dodot pretiniekam 17 atkārtotas uzbrukuma iespējas. Visu spēli jūrmalnieki šķita kā savas spēles meklējumos, spēli uz rezervistu solina iesākušie guva vairāk punktus kā starta piecnieks (38 pret 32), septiņas reizes bija neizšķirts un 15 reizes mainījās vadība. Pēdējā ceturtdaļā lielākoties solīti priekšā bija “Pyrinto”, jūrmalnieku līderi joprojām bija savas spēles meklējumos, tomēr sev ne pārāk veiksmīgā dienā pēdējā minūtē tomēr izšāva Mārtiņš Laksa. Viņa precīzs tālmetiens un pustālais metiens sešas sekundes līdz pamatlaika beigām ļāva “Jūrmala/Fēnikss” komandai svinēt pirmo uzvaru. Haotiskā spēle aizmirsīsies, turnīra tabulā paliks rezultāts, kas komandai nākotnē ļauj raudzīties ar cerībām par Baltijas līgas izslēgšanas spēlēm.

Tikmēr Liepājā turienes lauvām pretiniekos bija Baltijas līgas “svešķermenis” Maskavas “Dinamo”, kas savu sezonu ar BBL vadības laipnu atļauju papildinājuši ar spēlēm ārpus Krievijas pēc spēka otrās līgas turnīra. Ja tur dinamieši ir vidusmēra komanda, tad Baltijā pagaidām tikai zaudējumi. Tiesa, lielākoties sīvā cīņā. Arī Liepājā, kur mājinieki trīs ceturtdaļas bija iedzinēju lomā, tikai pēdējā ceturksnī aizmuka garām un spēli pabeidza tā, kā tam jābūt – ar uzvaru. “Liepāja/Triobet” C grupā izvirzījušies pirmajā vietā.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

A grupa

“Jūrmala/Fēnikss” – Tamperes “Pyrinto” 70:69 (18:14, 32:34, 49:50). Pinete 15, Laksa, Jeromanovs pa 10, Jonāts 8+11AB; Hariss 20, Viljamss 13+10AB, Palmi 10.

Tabulā: 1. “Kalev/Cramo” 6-0, 2. “Pieno žvaigždes” 4-1, 3. “Barons/LDz” 2-2, 4. “Pyrinto” 2-5, 5. “Parnu” 1-3, 6. “Jūrmala/Fēnikss” 1-5.

C grupa

“Liepāja/Triobet” – Maskavas “Dinamo” 84:76 (17:23, 39:45, 56:60). Blaus 20+12AB, Jurevičus 19, Džonsons 18; Kuzņecovs 15, Zaharovs 13.

Tabulā: 1. “Liepāja/Triobet” 4-1, 2. “Juventus” 4-1, 3. “Rapla” 3-2, 4. “Tarvas” 3-2, 5. “Dinamo” 0-4, 6. “Nevežis” 0-4.