Latvijā
Novados

Jūrmalas domei prasa skaidrojumu par nelegālo atkritumu glabāšanu 2

Foto LA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Jūrmalas pilsētas domei pieprasījusi skaidrojumu par tās teritorijā atklāto nelegālo atkritumu uzglabāšanu.

Ministrija norāda, ka nav notikusi Jūrmalas pilsētas domes adekvāta rīcība pēc iedzīvotāja iesnieguma par nelegālu atkritumu ievešanu un uzglabāšanu pašvaldības administratīvajā teritorijā.

VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts norāda, ka pašvaldības kompetencē ir sadzīves atkritumu apsaimniekošana un savas administratīvās teritorijas labiekārtošana un sanitārā tīrība. Jūrmalas pilsētas domes pienākums bija reaģēt uz iedzīvotāja iesniegumu, kas saņemts 2016.gada augustā, par to informējot arī Valsts vides dienestu.

Pēc VARAM rīcībā esošās informācijas šajā vietā uzglabāti nelikumīgi ievesti atkritumi, iespējams, no Zviedrijas. Uzņēmums nebija saņēmis atļauju veikt darbības ar atkritumiem un tos uzglabāt šajā vietā.


Jūrmalas dome savu vainu notikušajā atkritumu ugunsgrēkā nesaskata

Valsts vides dienestam (VVD) informācija par atkritumu uzglabāšanu Jūrmalā esot bijusi jau pagājušā gada jūlijā, pauda Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite.

Jūrmalas pilsētas dome norāda, ka neatbilst patiesībai šodien Saeimas Vides un klimata politikas apakškomisijas sēdē izskanējusī informācija par to, ka pašvaldība nav informējusi VVD par atkritumu uzkrāšanu Ventspils šosejā. Pašvaldība jau 2016.gada 29.jūlijā no VVD saņēmusi elektronisku paziņojumu par iedzīvotāja sūdzību saistībā ar minēto teritoriju. Attiecīgi iedzīvotāja sūdzību saņēma pats VVD “Vides SOS” sistēmā jau pagājušā gada jūlijā.

Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policija reaģēja uz VVD atsūtīto informāciju, apsekojusi minēto teritoriju un sastādījusi administratīvā pārkāpuma protokolu. 2016.gada 12.augustā Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policija attiecīgi sniegusi atbildi VVD par to, ka minētajā teritorijā konstatēta atkritumu uzkrāšanās un Pašvaldības policija sastādījusi administratīvā pārkāpuma protokolu.

Atkārtoti VVD uzmanību uz objektu pašvaldība vērsusi šā gada martā, kad domē saņemts iesniegums no iedzīvotāja ar ierosinājumu pārbaudīt, vai objektā Ventspils šosejā 47 atkritumi tiek novietoti likumīgi.

Jau ziņots, ka Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēdē šodien norādīja, ka Jūrmalā degušie plastmasas atkritumi varētu būt ievesti no Skandināvijas, jo uz nenodegušiem atkritumiem ir nosaukumi un apraksti zviedru un citu skandināvu tautu valodās.

Pašlaik aizvien notiek ugunsgrēka seku likvidēšana Jūrmalā, Ventspils šosejā 47.

VARAM norāda, ka pēc šodien, 20.jūnijā saņemtā Veselības inspekcijas atzinuma, Jūrmalas iedzīvotājiem un tās apmeklētājiem nav pamata bažīties par gaisa kvalitāti – ugunsgrēka radītajām sekām nav tiešas ietekmes uz cilvēka veselību. Gaisa monitorings tiek veikts joprojām.

Ņemot vērā, ka ugunsgrēka laikā degšanas rezultātā radušies dūmi labvēlīgu laikapstākļu dēļ izkliedējās atmosfēras augšējos slāņos plašā teritorijā, notika indīgo vielu līmeņa samazināšanās ugunsgrēka tuvumā.

Ministrija arī informēja, ka Latvijā ir aizliegts ievest atkritumus apglabāšanai, sadedzināšanai un ilgstošai uzglabāšanai. Reģenerācijai atļauts ievest tikai tādā gadījumā, ja valsts teritorijā īpašnieks ir saņēmis attiecīgu atļauju.

LA.lv