×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Jūrmalas tiesa Munkevicam piespriež četru gadu cietumsodu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Apsūdzētie - bijušais Jūrmalas pilsētas mērs Raimonds Munkevics (no labās) un kādreizējais "Jūrmalas ātrās palīdzības" valdes loceklis Normunds Pīrants tiesas sēdes laikā, kurā pasludina saīsināto spriedumu viņu kukuļdošanas krimināllietā.

Jūrmalas tiesa šodien par kukuļdošanu apsūdzētajam bijušajam pilsētas mēram Raimondam Munkevicam piesprieda četru gadu cietumsodu.

Savukārt otram šajā lietā apsūdzētajam – kādreizējam Jūrmalas ātrās palīdzības valdes loceklim Normundam Pīrantam – tiesa piesprieda trīs gadu cietumsodu.

Saskaņā ar tiesas spriedumu abiem apsūdzētajiem noteikta arī mantas konfiskācija. Ne Munkevics, ne Pīrants tiesas zālē apcietināti netika. Viņiem būs jāiet cietumā vien tad, kad šis spriedums stāsies likumīgā spēkā, ja tas notiks. Brīvības atņemšanas soda izpildes gadījumā no cietumā pavadāmā laika atskaitīti mēneši, kurus apsūdzētie jau pavadīja apcietinājumā 2010.gadā.

Munkevicam līdz ar spriedumu atņemtas tiesības ieņemt vēlētu amatu valsts un pašvaldību iestādēs uz trim gadiem.

Saskaņā ar tiesas spriedumu abiem apsūdzētajiem noteikta arī mantas konfiskācija. Ne Munkevics, ne Pīrants tiesas zālē apcietināti netika. Viņiem būs jāiet cietumā vien tad, kad šis spriedums stāsies likumīgā spēkā, ja tas notiks. Brīvības atņemšanas soda izpildes gadījumā no cietumā pavadāmā laika atskaitīti mēneši, kurus apsūdzētie jau pavadīja apcietinājumā 2010.gadā.

Pilns šodien pasludinātā sprieduma teksts būs pieejams 6.februārī, bet pēc tam desmit dienu laikā to varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesā.

Munkevics pēc tiesas sēdes žurnālistiem sacīja, ka šāds spriedums ir politiska spiediena rezultāts, jo tiesa jau ilgāku laiku ir bez priekšsēdētāja, līdz ar to tiesa esot ietekmēta no politisko organizāciju puses. Bijušais kūrortpilsētas mērs spriedumu noteikti pārsūdzēšot.

Savukārt Pīrants žurnālistiem komentārus atteicās sniegt.

Prokurore Velta Zaļūksne gan ar tiesas spriedumu ir apmierināta. Lai izlemtu, vai spriedumu nepieciešams pārsūdzēt, prokurorei vispirms būšot jāiepazīstas ar pilnu tā tekstu, kurā būs iekļauti arī motīvi. Zaļūksne gan piebilda, ka citādu tiesas iznākumu neesot gaidījusi.

Prokurore sacīja, ka iztiesāšanas gaitā uz viņu nekāds spiediens netika izdarīts, bet piekrita, ka lietas izskatīšana bija lēna.

Kā ziņots, prokurore Zaļūksne iepriekš lūdza tiesu Munkevicam piespriest piecu gadu, bet Pīrantam – četru gadu cietumsodu. Tāpat prokurore pauda uzskatu, ka abiem konfiscējama manta un nosakāms trīs gadu liegums ieņemt amatus valsts un pašvaldību pārvaldē un iestādēs.

Prokurore aģentūrai LETA iepriekš teica, ka šādus sodus izvēlējusies prasīt, ņemot vērā, ka izdarīts smags noziegums, par kuru panta sankcija paredz sodu tikai brīvības atņemšanas veidā. Tāpat viņa ņēmusi vērā apsūdzēto attieksmi pret izdarīto, apsūdzētajiem piešķirto valsts amatpersonas pilnvaru apjomu, arī to, ka nekādi atbildību mīkstinoši apstākļi netika konstatēti.

Jau ziņots, ka Pīrants un Munkevics tika aizturēti 2010.gada 18.maija vakarā kriminālprocesā par 5000 latu kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu 20.maijā gaidāmajā neuzticības balsojumā. Kukulis esot piedāvāts deputātei Blauai. Divas dienas vēlāk, 20.maijā, abi aizturētie tika apcietināti, bet Munkevics – arī gāzts no mēra amata.

2010.gada jūlija sākumā, kamēr Pīrants un Munkevics atradās apcietinājumā un izmantoja savas likumā paredzētās tiesības neliecināt, prokurore Zaļūksne viņiem abiem uzrādīja apsūdzības pēc Krimināllikuma 323.panta 2.daļas – par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Drīz pēc apsūdzību uzrādīšanas krimināllieta tika nodota Jūrmalas pilsētas tiesai, kas saistībā ar paaugstinātu sarežģītību lietas iztiesāšanu uzticēja trim tiesnesēm – Ilzei Freimanei, Gundegai Lapiņai un Solvitai Glaudānei.

Lietas skatīšanu pēc būtības Jūrmalas pilsētas tiesa sāka 2011.gada 25.novembrī, dodot vārdu prokurorei Zaļūksnei apsūdzības nolasīšanai. Pēc tam tiesa aicināja Munkevicu un Pīrantu paust savu attieksmi pret apsūdzību, un viņi abi norādīja, ka prokuratūras inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos savu vainu neatzīst.

Munkevicu tiesa pret 50 000 latu drošības naudu no apcietinājuma atbrīvoja 2010.gada augusta sākumā, bet Pīrants pret 40 000 latu drošības naudu brīvībā tika izlaists 2010.gada septembra vidū.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc Vaškeviču nevar tik viegli iespundēt kā Muņķi ?

Draugiem Facebook Twitter Google+