×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Jūti sevī komponistu? Saraksti patriotisku dziesmu! (4)

gitara_slagermuzikantu festivals

Atzīmējot Latvijas valsts himnas autora Baumaņu Kārļa 180. gadadienu, Valsts kanceleja aicina jauniešus iesaistīties konkursā “Skani Latvijai!”, radot jaunu, mūsdienīgu un patriotisku skaņdarbu, vēsta Valsts kanceleja. Konkursam var pieteikties līdz 21. septembrim.

“Pērn Valsts kanceleja sadarbībā ar heraldikas ekspertiem izveidoja stāstu par vienu no Latvijas nacionālajiem simboliem – Latvijas ģerboni. Šogad turpinām aktualizēt Latvijas simbolus. Jau oktobrī interesentiem stāstīsim un rādīsim nezināmo par Baumaņu Kārli un Latvijas valsts himnu. Mēs aicinām jauniešus parādīt savu patriotismu un sacerēt patriotisku dziesmu, līdzīgi kā to savulaik darīja Baumaņu Kārlis,” par konkursa mērķi stāsta Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos, Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska.

“Jauniešos patriotismu nevar ieaudzināt mehāniski, tikai viņu pašu rosīšanās un savu jaunrades spēju izmantošana var dot vēlamos rezultātus. Ceru, ka šī konkursa gaitā varēs ieraudzīt, ka mūsdienu jaunatnes patriotisms ir gan atskats uz akadēmiskām vērtībām, gan arī jauns skats uz neordinārām radošām idejām,” par konkursa gaidāmajiem rezultātiem stāsta viens no konkursa žūrijas dalībniekiem, komponists un diriģents Andris Vecumnieks.

Konkursā var piedalīties jaunieši trīs vecuma grupās: 14 – 16 gadi, 17 – 20 gadi un 21 – 25 gadi gan individuāli, gan grupās. Skaņdarbu var radīt no jauna – rakstot dzeju un mūziku, gan arī izmantojot citu autoru sarakstīto. Šādā gadījumā ir jāņem vērā Autortiesību likuma 36.pantā noteiktās autortiesības.

Konkursam iesniegto skaņdarbu vērtēšanai piesaistīta kompetenta un daudzpusīga žūrija – komponists un aranžētājs Kārlis Lācis, komponists un diriģents Andris Vecumnieks, dzejnieks Jānis Vādons, grupa “The Sound Poets” un radio NABA direktors Madars Štramdiers.

Katras vecuma grupas uzvarētājam būs iespēja savu skaņdarbu ierakstīt profesionālā skaņu studijā, tādējādi iegūstot unikālu pieredzi un augstas kvalitātes audio ierakstu savam aranžējumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Man ir 26, žēl, ka nederu….

  2. REGULĀRI TIEK PIEKOPTA DISKRIMINĀCIJA!!! JAUNIEŠUS…. Teksts būs ar pāris vārdiem, melodijas VISPĀR NEBŪS un basta… KAUT KO SAMURGOS!!! CIK TAGAD NO VISA DRAUSMĪGI LIELĀ DZIESMU KLĀSTA PALIEK ATMIŅĀ??? CIK FOKLORIZĒJUŠĀS TĀS ANSAMBĻU DZIESMAS, KAS SKAN KAUT VAI Gunta Skrastiņa RAIDĪJUMĀ??? Uz vienas rokas pirkstiem knapi sanāk!!! Jo tur ir viss: teksts, melodija, instrumentācija, balss, kas viņu “iznes” tautās, satura atklāsme, utt. “KOMPONĒ”TONNĀM, BET KUR VIŅAS IR??? TĀPĒC, KA TEKSTS NAV UN SAVĀRSTĪJUMAM GRŪTI DOT MELODIJU??? VISAS VIENĀ STILĀ!?! Un beidzot: KATRS, KURAM MUTĒ KUST, NEVAR BŪT KOMPONISTS!!! KAD TO BEIDZOT SAPRATĪS TIE ANGĻI-KOMPONISTIŅI!!!

  3. Atkal diskriminācija pēc vecuma.

  4. Kāpēc nekur nav info/links uz lapu, kur skaņdarbus var arī IESNIEGT?

Draugiem Facebook Twitter Google+