Reklāmraksti

Kā iekārtot bērnistabu, kas kalpotu ilgtermiņā?0

Publicitātes foto

Mazuļa ienākšana ģimenē ir liela laime. Tas ir aizraujošs laika posms, taču līdz ar to rodas arī dažādi izaicinājumi, piemēram, bērnistabas izveide un iekārtošana. Mūsdienās tendences mainās zibenīgā ātrumā, tādēļ bērnistabas iekārtošana var sagādāt pamatīgas galvassāpes. Kā iekārtot bērnistabu, lai tā kalpotu ilgtermiņā, tajā pat laikā atbilstot tendencēm? Par to lasiet raksta turpinājumā!

Izvēlieties neitrālus toņus

Šoreiz runa nav par melnbaltu. Noteikti neizvēlieties košas krāsas – izvēlieties neitrālus toņus, akcentus dizainā ieviešot ar dažādu elementu palīdzību, piemēram, gultas veļu vai dažādiem sienas attēliem. Daudz vieglāk, ērtāk un izdevīgāk būs nomainīt aksesuārus, nekā pārkrāsot visu istabu. Augot bērnam, mainīsies vēlmes un neitrāli toņi tikai un vienīgi atvieglos Jūsu uzdevumu.

Neieturiet viena stila tematiku

Noteikti necentieties bērnistabu veidot konkrētā stilā, iedvesmojoties, piemēram, no kāda multfilmu varoņa. Bērnam interese neilgst ilgi, tādējādi Jums nāksies istabu nepārtraukti mainīt. Bērna personība aug un attīstās nepārtraukti, vienas intereses nomaina kaut kas pavisam citādāks, ar to ir jārēķinās.
Arī šajā ziņā Jums var palīdzēt dažādi aksesuāri, kā spilveni, naktī spīdošie elementi, utt. Apskatiet rotaļlietas internetā (uzzināt vairāk), lai atrastu sev piemērotāko tematikas alternatīvu. Nav nepieciešams pārlieku iespringt – bērnistabai ne vienmēr jāatbilst konkrētai tematikai.

Izvēlieties piemērotas mēbeles

Istabas pielāgošana bērna pārmaiņām mūsdienās vairs nav liela problēma – par to domājuši daudzi mēbeļu dizaineri, tādēļ pieejami dažādi risinājumi mēbelēm, kuras iespējams pielāgot. Piemēram, Jūs varat iegādāties skapīti, kas uz doto brīdi varētu kalpot kā pārtinamais galdiņš vai mazulim nepieciešamo mantu glabāšanas vieta, taču pēc tam šis skapītis varētu kalpot kā skolas lietu glabātuve. Galvenais – mēbelēm jābūt neitrālām. Arī šajā sakarā nedrīkst pārspīlēt, veicot izvēli par labu kādam konkrētam mēbeļu stilam.

Nepārspīlējiet ar mēbeļu un aksesuāru iegādi

Ja bērnistaba paredzēta mazulim, neieguldiet pārāk daudz līdzekļu mēbeļu iegādē. Mazam bērnam nepieciešamas vien tam paredzētās primārās mēbeles– gultiņa, šūpuļkrēsls un kāds skapītis, kur uzglabāt visu mazajam nepieciešamo.
Bērnam augot, augs arī nepieciešamības. Bērnistabai jābūt pēc iespējas vienkāršākai un tukšākai, lai ar laiku to mainīt būtu pēc iespējas vieglāk. Apskatiet bērnu gultas šeit, lai saprastu, pēc kāda principa tiek veidotas bērnu mēbeles – mūsdienās tās iespējams viegli transformēt, pielāgojot vajadzībām. Ar aksesuāriem ir vēl vienkāršāk, jo tos iespējams mainīt nepārtraukti, piemērojot konkrētajam bērna vecuma posmam un no tā izrietošajam dzīvesveidam.

Pievērsiet uzmanību istabas lielumam

Varētu šķist, ka bērnam nav nepieciešama liela platība, taču tas ir kļūdains apgalvojums. Ja runa ir par mazuli, tad tam nepieciešama lielākā istaba, kas pieejama, jo tajā bērnam būs ne tikai jāguļ un tas jāpārtin, bet tajā bērns veiks savas pirmās kustības, rotaļāsies un turpmāk arī pavadīs savu brīvo laiku, attīstot savus hobijus.
Bieži vien vecāki lemj par labu tam, ka bērnam tiek atvēlēta daudz lielāka platība nekā pašiem. Un tas ir pareizs lēmums! Ja tomēr ar laiku pierādīsies, ka Jums šī platība nepieciešama daudz vairāk nekā bērnam, un, ja būsiet rūpīgi sekojis līdzi šiem padomiem, tad istabu maiņa Jums neradīs nekādas problēmas.

Dodiet priekšroku praktiskajam un dariet laicīgi

Iekārtojot bērnistabu, ir svarīgi domāt ilgtermiņā. Bērnistabas izveide un iekārtošana nav lēts process, tādēļ nepieciešams nolemt, vai ikviena istabas sastāvdaļa ir praktiska. Neveiciet impulsīvus pirkumus – plānojiet jau pirms bērna ienākšanas, tādējādi šis process nesagādās lieku stresu. .

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Praktiski padomi, kā atbrīvoties no putekļu ērcītēm
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Oktobrī divās Latvijas pilsētās notiks “EHR Krievu Hiti” ballītes
8. oktobris, 2019
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Mājīgums – tas ir vienkārši. Ar Uponor Smatrix Pulse.
7. oktobris, 2019

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
“Naudas trūkums budžetā – tā ir standarta situācija.” Saruna ar finanšu ministru 1
13 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kā budžets, tā protesti…
1 stunda
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Kāpēc apstrādes rūpniecība buksē
53 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Ostapenko sīvā cīņā sasniedz Luksemburgas turnīra otro kārtu
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Gāja tumsā bez atstarotāja – uz šosejas pie Grobiņas nāvējoši notriekts gājējs
10 stundas