Kā noteikt patiesās aizdevuma izmaksas? 0

Ja plānojat tuvākajā nākotnē veikt lielāku pirkumu un jums ir nepieciešams papildus finansējums, lai to spētu atļauties, pieteikties aizdevumam (ansök om lån) var būt viens no veidiem, kā tikt pie kārotajiem līdzekļiem. Mūsdienās teju ikviens var saņemt aizdevumu gan no tradicionālajām bankām, gan krājaizdevumu sabiedrībām, kā arī trešo personu alternatīvajiem aizdevējiem, ko tautā vislabāk pazīst kā ātros kredītus. Bet aizņēmumi no šīm iestādēm nav gluži tas pats, kā naudas aizņemšanās no jūsu ģimenes locekļiem vai draugiem, kuriem parādu atmaksājat tad, kad jums parādās lieki brīvie līdzekļi. Atmaksājot aizdevumu, kas ņemts kredītiestādē, jūs atmaksājat lielāku summu kā sākotnēji aizņēmāties, jo papildus klāt nāks aizņēmuma procentu likme, amortizācijas un līguma apkalpošanas izmaksas. Un tie var nebūt vienīgie papildmaksājumi. Aizņemoties naudu, meklējiet un pievērsiet uzmanību ne tikai aizdevuma piedāvājumam ne tikai ar zemāko ikmēneša atmaksas summu. Pirms noslēdzat aizdevuma līgumu, pārliecinieties, ka esat informēts par visām patiesajām aizņēmuma izmaksām.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Lai aprēķinātu patiesās aizņēmuma izmaksas, jums jāņem vērā aizdevuma summa, jebkuras pakalpojumu izmaksas, aizdevuma atmaksas biežums, aizņēmuma termiņa ilgums procentu likme, kas piesaistīta aizņēmuma summai un kura jums būs jāatmaksā. Pakalpojuma maksa, iespējams, nebūs redzama aizdevuma piedāvājuma virsrakstā, kad izmantojat kredītu salīdzināšanas vietnes tiešsaistē, taču tā noteikti būs norādīta aizdevuma līguma smalkajā drukā, tāpēc rūpīgi to pārlasiet. Papildus pārbaudiet arī jebkādas citas maksas, piemēram, maksājumu kavējumu sods, saistību neizpildes sods, papildus maksa, ja vēlaties aizdevumu atmaksāt pirms noteiktā termiņa un tamlīdzīgi. Visas šīs pozīcijas var ievērojami mainīt kopējās kredīta izmaksas.

Jums jāņem vērā, ka jūsu interesēs ir ik mēnesi maksāt vairāk kā tikai minimālo maksājumu, lai samazinātu patiesās aizņēmuma izmaksas. Tā sauktie “minimālie maksājumi”, kas parasti piesaistīti kredītkartēm, ir īsti parādu slazdi. Minimālais maksājums ir zemākā summa, kas jums teorētiski būtu jāmaksā katru mēnesi, lai izvairītos no soda procentu pievienošanas overdraftam. Parasti tā ir balstīta uz procentuālo daļu no bilances, tāpēc katru mēnesi minimālie maksājumi proporcionāli samazinās, jo jūsu bilance samazinās. Ja jūs veicat tikai minimālo ikmēneša atmaksu, atmaksāt visu atlikumu jums prasīs daudz ilgāku laiku, kas ilgtermiņā izmaksās daudz vairāk, kā sākotnēji iecerēts. Tagad aizdevumi personām ar nelieliem ienākumiem jeb lån med låg inkomst ir ļoti pieejami, tāpēc teju jebkurš var aizņemties naudu. Taču, ja jūs, piemēram, aizņematies 2000 eiro ar 19% gada procentu likmi un izvēlaties atmaksāt tikai minimālo maksājumu katru mēnesi, jo vairāk nevarat atļauties, tad jums ir jārēķinās ar sekojošo scenāriju:

CITI ŠOBRĪD LASA

Jūs šos 2000 eiro pilnībā spēsiet atmaksās 24 gadu un 2 mēnešu laikā;
Kopā šis aizdevums jums izmaksās 4731 eiro;°
Kopējā procentu summa, kas jums būs jāatmaksā aizdevējam, sastādīs 2731 eiro.
Tātad jūsu reālās aizdevuma izmaksas būs par vairāk nekā 100% lielākas nekā pats aizdevums. Tas tiešām liek jums kārtīgi apdomāt lēmumu par aizņēmuma izņemšanu kā tādu.

Pārliecinieties, ka izvēlaties īsāko atmaksas termiņu, ko varat atļauties. Ilgtermiņa aizdevumi ar mazāku ikmēneša atmaksu varētu šķist pievilcīgāki, jo ik mēnesi nebūs jāšķiras no lielas naudas summas, bet tā ir īstermiņa domāšana. Jūsu kopējā aizdevuma atmaksa būs krietni lielāka, ja jūs aizņemsieties uz ilgāku laiku, jo procenti tikai palielināsies. Labāk ir izvēlēties īsāku aizdevuma termiņu un katru mēnesi atmaksāt vairāk, ja jūs to varat atļauties.

Arī lēmums par aizdevuma summu nav maznozīmīgs. Pirms izlemjat par labu jebkura izmēra aizņēmumam, ir daži svarīgi jautājumi, kas jums jāuzdod pašiem sev:

1. Vai tā lieta vai pakalpojums, kam plānojat tērēt naudu, jums ir absolūti nepieciešams?
2. Vai jūs varētu iekrāt naudu vai izmantot iepriekš uzkrātos ietaupījumus, nevis aizņemties?
3. Cik daudz jūs varat atļauties atmaksāt ik mēnesi? Un šis pat ir daudz svarīgāks jautājums par to – cik daudz jūs vēlaties jāaizņemas.