Mobilā versija
+11.9°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
26. janvāris, 2016
Drukāt

Kā pašu rokām pagatavot smaržas ar ziemīgu aromātu

Foto - no "Ģimenes krājumiem"Foto - no "Ģimenes krājumiem"

Ziema mums asociējas ar skuju smaržu, saldo mandarīnu un kanēļa aromātu.

Kā izrādās, šo ziemas aromātu var atveidot jebkurā laikā, pagatavojot pašdarinātas smaržas.
Aromātiskā līdzekļa pagatavošanai nepieciešams:

Bāzes eļļa – 10g

Bišu vasks – 50g

Ēteriskā eļļa – 15 pilieni

Sastāvdaļu izvēle

Bišu vasku var iegādāties tirgū, pirms iegādes pievērs uzmanību vaska griezuma vietām, tām jābūt matētām. Ja tās tomēr ir glancētas, tad vaskam piejaukts parafīns, stearīns vai kolofonijs.

Kā laba bāze smaržām kalpos augu eļļas bez smaržas, piemēram mandeļu vai džodžobas eļļa.

Lai pēc šo smaržu uzklāšanas uz ādas neveidotos kairinājums vai izsitumi, vislabāk izmantot ēteriskās eļļas ar vismazāko minerāleļļas koncentrāciju tajā. Minerāleļļa neļauj gaisam nokļūt ādā, kā arī tā izveido ūdeni atgrūdošu plēvīti, kā rezultātā āda var tikt kairināta un uz tās var parādīties izsitumi.

Iegaumē, ka pagatavojot smaržas mājas apstākļos, ēteriskās eļļas jāizmanto saprātīga daudzumā. Pirms smaržu pagatavošanas eksperimentē ar ēterisko eļļu smaržu kombinācijām. Lai pārliecinātos, ka tev tās patīk uzzied eļļu kombināciju uz plaukstas locītavas un pasmaržo dienas laikā – katrs aromāts saskarē ar gaisu kļūst savādāks.

Smaržu pagatavošana

Stikla vai keramikas trauciņā vienādās proporcijās sajauc ēdamkaroti sadrupināta bišu vaska un bāzes eļļu. Vaska trauciņu iemērc siltā ūdens peldē, kas palīdzēs izkausēt produktu.

Izņem trauciņu no ūdens peldes. Ar pipetes palīdzību pievieno maisījumam nepieciešamo daudzumu ēteriskās eļļu. Samaisi šķidrumu un pārlej to iepriekš sagatavotajā trauciņā. Darbojies visnotaļ operatīvi, citādi maisījums ātri sacietēs. Pēc pārliešanas ļauj parfīmam atdzist 30 minūtes.

 

Avots: www.pixy.ru

zeltene

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+