×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Kā pašu rokām pagatavot smaržas ar ziemīgu aromātu

Foto - no "Ģimenes krājumiem"Foto - no "Ģimenes krājumiem"

Ziema mums asociējas ar skuju smaržu, saldo mandarīnu un kanēļa aromātu.

Kā izrādās, šo ziemas aromātu var atveidot jebkurā laikā, pagatavojot pašdarinātas smaržas.
Aromātiskā līdzekļa pagatavošanai nepieciešams:

Bāzes eļļa – 10g

Bišu vasks – 50g

Ēteriskā eļļa – 15 pilieni

Sastāvdaļu izvēle

Bišu vasku var iegādāties tirgū, pirms iegādes pievērs uzmanību vaska griezuma vietām, tām jābūt matētām. Ja tās tomēr ir glancētas, tad vaskam piejaukts parafīns, stearīns vai kolofonijs.

Kā laba bāze smaržām kalpos augu eļļas bez smaržas, piemēram mandeļu vai džodžobas eļļa.

Lai pēc šo smaržu uzklāšanas uz ādas neveidotos kairinājums vai izsitumi, vislabāk izmantot ēteriskās eļļas ar vismazāko minerāleļļas koncentrāciju tajā. Minerāleļļa neļauj gaisam nokļūt ādā, kā arī tā izveido ūdeni atgrūdošu plēvīti, kā rezultātā āda var tikt kairināta un uz tās var parādīties izsitumi.

Iegaumē, ka pagatavojot smaržas mājas apstākļos, ēteriskās eļļas jāizmanto saprātīga daudzumā. Pirms smaržu pagatavošanas eksperimentē ar ēterisko eļļu smaržu kombinācijām. Lai pārliecinātos, ka tev tās patīk uzzied eļļu kombināciju uz plaukstas locītavas un pasmaržo dienas laikā – katrs aromāts saskarē ar gaisu kļūst savādāks.

Smaržu pagatavošana

Stikla vai keramikas trauciņā vienādās proporcijās sajauc ēdamkaroti sadrupināta bišu vaska un bāzes eļļu. Vaska trauciņu iemērc siltā ūdens peldē, kas palīdzēs izkausēt produktu.

Izņem trauciņu no ūdens peldes. Ar pipetes palīdzību pievieno maisījumam nepieciešamo daudzumu ēteriskās eļļu. Samaisi šķidrumu un pārlej to iepriekš sagatavotajā trauciņā. Darbojies visnotaļ operatīvi, citādi maisījums ātri sacietēs. Pēc pārliešanas ļauj parfīmam atdzist 30 minūtes.

 

Avots: www.pixy.ru

zeltene

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+