×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. septembris, 2012
Drukāt

Kā pašvaldību vadītāji vērtē ministra Sprūdža darbu?

Rihards Melgailis, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs: 
”Tiešas sadarbības ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) pašvaldībai nav. Sadarbība starp pašvaldībām un ministriju lielākoties tiek veidota ar Latvijas Pašvaldību savienības un citu asociāciju palīdzību.

 

 

Jāteic, ka nejūtam arī ministrijas vēlmi sadarboties ar pašvaldībām, nav tā, ka ierēdņi interesētos pašvaldībā par tās problēmām. Ministru Edmundu Sprūdžu vērtēju par vidēji labu speciālistu, var just, ka šobrīd viņš apgūst ministra amatu. Manā vērtējumā Sprūdžs ir progresējis kā ministrs, tādēļ es viņa demisijas pieprasījumu neatbalstu. Sākotnēji jābūt dialogam, sarunām par katrām pārmaiņām pašvaldību darbā. Visi sasāpējušie jautājumi ir jārisina kopīgi, nedrīkst uzreiz prasīt ministra demisiju.”

 

Indulis Trapiņš, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs: 
”Par E. Sprūdža personisko interesi pašvaldību jautājumos ir grūti spriest, jo man nav bijušas konkrētas sarunas ar viņu. Taču VARAM pašvaldību labā strādā slikti. VARAM ir ministrija, kurai ar pašvaldību būtu jāstrādā roku rokā. Taču brīžiem šķiet, ka notiek pretējais. Piemēram, starp četriem novadiem tika noslēgts deleģēšanas līgums un tika izveidota reģionālā pašvaldības policija. VARAM sāka rakstīt vēstules, ka likums “Par policiju” neparedz šāda līguma noslēgšanu, lai gan likums “Par pašvaldībām” to pieļauj. Mums nācās vērsties pie Saeimas deputātiem, skaidrojot situāciju un rosinot izmaiņas normatīvajos aktos. Pati ministrija lietas labā neko nedarīja – norādīja, ka šāda pašvaldības policija nedrīkst tikt izveidota, un punkts. Līdzīgi ir ar atkritumu apsaimniekošanu, kas tika noslēgts starp piecām pašvaldībām. Līgums vairākus mēnešus nogulēja ministrijā, bet tagad ministrija neļauj mums pagarināt šo līgumu, pārmetot, ka pašvaldība kaut ko nav pareizi izdarījusi. Vai demisijas pieprasījums kaut ko mainīs – tiešām nezinu. Bet godīgi sakot – E. Sprūdžs nešķiet no zinošākajiem cilvēkiem par pašvaldību problēmām.”

 

Ingrīda Vendele, Aknīstes novada pašvaldības priekšsēdētāja: 
”Ministra darbu vērtēju neitrāli, tiesa gan, ar noslieci uz negatīvo pusi. Ir pagājis pietiekami ilgs laiks, lai viņš iestrādātos un apgūtu nezināmu lauciņu, jo saprotu, ka pirms tam E. Sprūdžam bija maza saistība ar pašvaldībām. Manuprāt, nedz viņam pašam personīgi, nedz viņa komandai nav skaidra priekšstata par to, kādu viņš grib redzēt Latviju, uz kādiem mērķiem virzīties. Tādēļ vairāk sliecos uz to, ka viņš ir nekompetents ministrs, kuram joprojām nav izpratnes par pašvaldību darbu. No viņa puses ir dzirdamas tikai vispārīgas frāzes, lai gan vajadzētu būt konkrētam viedoklim.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+