Kokteilis
Latvijā

Kā saglabāt formu svētku laikā + Infografiks0

Foto: shutterstock

Tuvojoties Ziemassvētkiem un gadu mijai, teju ikkatrs gatavojas kādam saviesīgam pasākumam. Nav nekāds noslēpums, ka svētkos dāmas vēlas izskatīties īpaši labi. Lai to panāktu, nereti tiek meklētas “ātrās diētas”, ievērotas atslodzes dienas un citas vairāk vai mazāk nepatīkamas lietas. Ja tomēr neesi gatava pārtikt no svaigiem gurķiem vai katru dienu pavadīt sporta zālē, tad zini, ka pats galvenais noteikums veselīgas formas saglabāšanā ir uzņemto kaloriju patēriņš. To var izdarīt ne tikai aktīvi sportojot, bet arī veicot ikdienas mājas darbus – gludinot, mazgājot un tīrot.

Piemēram, ja svētkos sakārojies tradicionālais speķa pīrādziņš, tad atceries, ka, apēdot trīs pīrādziņus, Tu būsi uzņēmusi aptuveni 405 kcl, kuras stundas laikā patērēsi ar dejām. Savukārt viens kūkas gabals vairs neskaitīsies kā drauds slaidām aprisēm pēc grīdas slaucīšanas stundas garumā. Kaloriju daudzumu, kas ir vienā glāzē vīnogu nektāra, visprātīgāk patērēt 40 minūšu ilgā duetā ar putekļu sūcēju.

Veikalos iegādājami arī diētiskie dzērieni, kuros kaloriju skaits ir niecīgs – tos ieteicams baudīt draugu kompānijā, jo smiešanās patērē 1.3 kcl minūtē. Izklaides ar draugiem kaloriju sadedzināšanai var būt dažādas, piemēram, 100g lazdu riekstu kalorijas patērēsi vienu stundu dzenājot futbola bumbu.

Saistītie raksti

Arī gastroenterologs Anatolijs Danilāns uzskata, ka nav jāpārtiek tikai no kāpostu lapām: ”Es tomēr esmu par to, ka nevajag mocīties ar kategoriskiem aizliegumiem, bet vajag baudīt dzīvi, protams, ar mēru. Viss ir atkarīgs no konteksta – ko cilvēks vēl lieto savā uzturā, cik daudz un kā to patērē.”

Ievērojot mērenību, sekojot par ikdienā uzņemtajām kalorijām un vienkāršām iespējām tās patērēt, ieguvumu būs vairāk kā zaudējumu –laba fiziskā forma, priecīgi draugi, kā arī māja spīdēs un laistīsies!

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: kāpēc reperis Ozols sācis piestrādāt par taksistu?
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
4 vērtīgas inovācijas, ko patērētāju ērtākai ikdienas dzīvei ieviesis “Huawei”
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 3 ceļojumu galamērķi eksotikas kārotājiem
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Trešdien augs jauni lietus mākoņi
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Meiteni iespiež starp automašīnām 1
11 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs, kad…
1 stunda