Reklāmraksti

Kā saglabāt mieru ikdienā0

Publicitātes foto

Ikdienas straujajā ritmā bieži vien nepamanām, ka stress un nogurums ir mūs pārņēmis, tāpēc pat neizjūtam vajadzību atpūsties līdz brīdim, kad nogurums ir jau tik liels, ka nezini kā ar to cīnīties. Lai tā nenotiktu ar Tevi, tad iesakām sekot līdzi šiem padomiem:

Veselīgs uzturs

Ļoti būtiski labsajūtas nodrošināšanai protams ir kārtīgas maltītes. Pēc iespējas vairāk nepieciešams uzturā lietot augļus un dārzeņus. Nav vēlams pārēsties vai bieži ēst smagus ēdienus, kas ilgi pārstrādāsies. Un pats galvenais ir neaizmirst, ka brokastis ir ļoti svarīgas un neatsveramas, jo dod enerģiju visai dienai, tāpēc tās noteikti ir jāietur. Un protams nepieciešams lietot daudz ūdens uzturā.

Miegs un dienas režīms

Katram būs nepieciešams savs, individuāls risinājums cik miega stundas būs nepieciešamas katru nakti nogulēt. Bet apmēram 8 stundas pieeaugušajiem būtu pareizā atbilde. Guļot mūsu ķermenis atjaunojas un papildina enerģijas rezerves nākošanai dienai, tāpēc ilgstoša neizgulēšanās ir ļoti kaitīga.

Hobiji

Ikkatraam cilvēkam ir interese par dažādām aktīvām nodarbēm vai jau kāds esošs vaļasprieks. Arī šis ir labs veids kā sakārtot domas un ielaist mieru sevī. Mierpilnāku ikdienu viennozīmīgi padarīs tieši tādi hobiji, kur jāveic kādi darbiņi ar rokām, piemēram, gleznošana, dažādi rokdarbi, mazu lietiņu izgatavošana un radīšana, tai skaitā adīšana, tamborēšana. Tieši šāda ķimerēšanās ir īsti vietā, lai nekas apkārt nebūtu cits paralēli jādara un prāts tobrīd būtu pilnīgi nodarbināts tikai ar konkrēto darbiņu un tādejādi atpūstos no ikdienas raizēm.

Sportošana

Vai Tevi vairāk saista fitness vai boksa nodarbības, bet varbūt tieši skriešana? Ir ļoti būtiski fiziski izlādēties, jo tad kā uz burvju mājiena ir noņemts nogurums un raizes. Ir neskaitāmi daudz fizisko aktivitāšu – peldēšana, golfs, skriešana, skvošs – atliek atrast tikai sev piemērotāko.

Nokārtot nepabeigtās lietas

Ja ik pa laiciņam sakrājas nepadarīti darbi, tad zināsi, ka tas vienmēr rada nevēlamu augsni emocionālajam diskomfortam, kas tālāk arī noved pie fiziska noguruma. Tāpēc iespēju robežās nevajag ielaist nepadarītas lietas savā ikdienā. Bet vajag izvērtēt kādus darbus ir nepieciešams veikt un sastādīt darāmo lietu sarakstu, sekot līdzi termiņu izpildei, tas arī padarīs tavu ikdienu krietni vieglāku.

Meditācija

Jau no senajām dienām ir aizsākušās daudzas un dažādas meditācijas. Arī Tu vari kādu no tām ieviest savā ikdienas dzīvē, jo šie īpašie vingrinājumi rada mundrumu un dod enerģiju visai dienai. Interesanta austrumu prakse ir, piemēram, cigun, kad ar speciāliem elpošanas un fiziskajiem vingrinājumiem vari atrast un izveidot savu komforta un līdzsvara stāvokli.

Kaitīgie ieradumi

Enerģijas zudumus rada arī kaitīgie ieradumi. Reizēm nepieciešams laiks un ja, piemēram, esi smēķētājs ar 20 gadu stāžu, tad ātra atmešana nav iespējama. Bet ir jācenšas apmērus tam samazināt un ieviest vairāk veselīgu blakus lietu.

Informācijas avots: http://epadomi.lv/majai/saimniekosana/08042019-15_veidi_ka_dzivot_vienkarsu_dzivi

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Praktiski padomi, kā atbrīvoties no putekļu ērcītēm
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kā iekārtot bērnistabu, kas kalpotu ilgtermiņā?
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Oktobrī divās Latvijas pilsētās notiks “EHR Krievu Hiti” ballītes
8. oktobris, 2019

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Pašvaldības reformas pārskatīšanas maiss vaļā: kāds liktenis sagaida Saulkrastus?
33 minūtes
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien gaidāms apmācies un mitrs laiks
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kā budžets, tā protesti…
2 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Dāvinājuma un fiktīvi līgumi – skandālu ēnā noris LFF ārkārtas kongress
1 stunda
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Kāpēc apstrādes rūpniecība buksē
1 stunda