Latvijā
Sabiedrība

“LA” aptauja par protestiem pie Saeimas: “Kā var nebraukt!”1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Lita Krone/LETA

Jurģis Krastiņš, lauksaimnieks Rūjienas novadā: “Jā, ir pamats. Vispirms protestēsim kopā ar mediķiem, tas būs kā ģenerālmēģinājums. Ar traktoriem varētu braukt uz Rīgu tad, kad Saeima reformu skatīs otrā lasījumā. Pagājis vairāk nekā mēnesis, kad aicinājām ministru Pūci uz tikšanos, bet viņš tā arī nav atbraucis. Mēs neesam pret reformu kā tādu, kas ir vajadzīga, mēs protestējam pret piedāvāto reformu, kas nav balstīta uz argumentiem ar skaitļiem un faktiem. Ne jau es viens to saku, ļoti daudzi. Mums nav nekas pret Valku un valcēniešiem, mēs esam tikai pret to, ka mūs grib pievienot Valkai, lai gan visas lietas braucam kārtot uz Valmieru.”

 

Toms Āboltiņš, uzņēmējs Ikšķiles novadā: “Kā var nebraukt! Maijā aptaujā 3400 iedzīvotāju pateica ļoti skaidri, ka neatbalsta nepārdomātu reformu, vēlāk iedzīvotāji savāca 2000 parakstu vēstulei Valsts prezidentam, kurā arī pausta mūsu nelokāmā nostāja. Arī tas, ka protesta akcijā no Ikšķiles sola piedalīties ap 80 cilvēku, izsaka daudz. Mēs savā novadā esam ļoti aktīvi, mūsu vēlētāju aktivitāte vienmēr ir viena no lielākajām visā valstī. Sevi redzam kā neatkarīgu novadu, jo esam pašpietiekami ar labām attīstības iespējām. Ja tomēr kādam jāpievienojas, tad skatāmies Pierīgas virzienā, nevis Ogres. Jau tagad ļoti daudz iedzīvotāju dzīvo Ikšķilē, bet strādā Rīgā. Demokrātiskā valstī ir ļoti svarīgi ieklausīties iedzīvotājos. Ja to nedara, mums īpaši stingri jādemonstrē sava nostāja.”

 

Igors Baimanovs, uzņēmējs Ozolnieku novadā: “Uz Rīgu protestēt pret uzspiesto reformu noteikti brauksim. Jau tas vien, ka iedzīvotājos neieklausās, dod pamatu to darīt. Ja dala teritoriju, nerēķinoties ar cilvēkiem, kas dzīvo šai teritorijā, tad dalītājiem pašiem nav pamata savai rīcībai.”

Saistītie raksti
LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Vīķe-Freiberga Latvijai dzimšanas dienā veltī īpašu rotu kolekciju
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Tiesa ļauj valdībai iecelt jaunu LU rektora vietas izpildītāju
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atlaistā “RNP” valde tiesā apstrīdējusi Burova lēmumu 1
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lecis “RNP” valdes atlaišanu skaidro ar “RS” mēģinājumu iekasēt vairāk nekā 1,2 miljonus eiro
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” piedzīvo sezonas dramatiskāko zaudējumu
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai nākotnē latviešu valoda būs tikai ķēķa valoda? 8
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Āgenskalnā uz ielas apvārdo vīrieti, lai nolaupītu mobilo tālruni
46 minūtes
RR
Raivo Rosts
Ekonomika
Raivo Rosts: Kā mobilās tehnoloģijas ļauj pelnīt vairāk
5 stundas