×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Kad lietus un vēji sitas sejā

Foto - Aldis JermaksFoto - Aldis Jermaks

Latvijas čempionāta 3. posms pludiņmakšķerēšanā pagājušajās brīvdienās noritēja Varkaļu kanālā. Sacensību rīkotāji jau otro gadu pēc kārtas nolēmuši, ka vienā etapā zivis drīkstēs ķert tikai ar tālmešanas metodi, tas nozīmē, ka obligāti jāizmanto kāts ar spoli un jālieto speciālie slīdošie vaglera vai slaidera tipa pludi.

 

Ierobežotas šajā posmā bija arī noķeramo un svarā ieskaitāmo zivju sugas. Koplomā netika svērtas vīķes, auslejas un stagari.

Laika apstākļi dalībniekus nelutināja, tieši sejā pūta brāzmains vējš, kuru svētdien papildināja spēcīgas lietus šaltis. Lai arī mačkāti kombinācijā ar vaglera pludiņu meistara rokās ļauj veikt ļoti precīzus un tālus iemetienus, vējpūtis šo procesu pagalam sarežģīja. Brīžiem straume plūst no Babītes ezera puses uz Lielupi, reizēm tā apstājas pavisam, pēc īsa laika jau ūdens plūst pretējā virzienā. Tādējādi vienmērīga tārpiņu pludināšana virs iebarojuma nebija iespējama gandrīz ne mirkli.

Sacensību dalībnieki izvēlējās dažādu taktiku. Citi izmantoja vieglākus pludiņus un meta tuvāk krastam, kur iebarojamās bumbas precīzi vajadzīgajā vietā nogādāja ar roku. Daži lietoja smagākus vaglerus un meta trīsdesmit, četrdesmit metrus tālu. Ar roku tik tālu neaizmetīsi, tādēļ tika lietotas “kaķenes”. Katapultas konteinerā var ievietot tikai galda tenisa bumbiņas izmēra barības pikas, tādēļ tālmetējiem bija jāšaudās daudz biežāk.

 

Šā gada pludiņmakšķerēšanas čempionātā piedalās vairs tikai četras komandas ar pieciem dalībniekiem katrā. Kā teica “Salmo” vienības sportists Normunds Grabovskis, palikuši tikai paši slimākie (labā nozīmē).

 

Komandu un sportistu skaita samazināšanos viņš skaidroja ar lielajām izmaksām un prestiža krišanos. Zemledus sacensībās dalībnieku ir krietni vairāk, jo – paņem urbi, sauju ķikuru un tik skrien.

Varkaļu kanālā sacensību arēna bija labi pārredzama, tādēļ netrūka arī skatītāju. Atlika tikai nolūkot, kuram sportistam stiprāk noliekusies jutīgā kāta spice, lai dotos pie tā un sekotu līdzi perfektajam lielākas zivs izvadīšanas procesam. Pārsvarā ķērās līdz sprīdim gari plicīši un brekšuki, bet ik pa laikam gadījās arī pa “bonusam” – plaudim svarā līdz kilogramam. Tieši šo zivju dēļ arī sportisti neizmantoja supersmalkas pariktes. Lielākā daļa lietoja 0,20 mm tievu pamatauklu un 0,12 mm pavadiņu, sīku āķīti, uz kura sprauda pāris ķikuru un vienu mušu kāpuru. Stabilu meistarību abās dienās nodemonstrēja Normunds Grabovskis un Krišjānis Krasovskis (“MB Carp Collection”). Savās zonās viņi ieguva pirmās vietas un divus punktus kopvērtējumā. Normunds ķēra tuvajā distancē un zivtiņas vilka vienmērīgi, Krišjānis tālāk no krasta, bet vidēji rupjākus breksēnus. Pareizā taktika izrādījās N. Grabovskim, viņš sekotāju “apķēra” par trīs kilogramiem (kopā 9,16 kg) un kļuva par posma uzvarētāju. Trešā ar trim punktiem K. Krasovska komandas biedre Laila Grīnberga. Komandu vērtējumā priekšgalā turas Latvijas makšķerēšanas sporta klubs, otrajā vietā “Salmo”, trešie “MB Carp Collection”.

Ceturtais čempionāta posms notiks 11. un 12. augustā Piņķu ūdenskrātuvē, bet noslēdzošais piektais 29. un 30. septembrī Daugavā pie Voleriem.

Turpinājums sekos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+