Latvijā
Kriminālziņas

Daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā Rīgā noticis uzbrukums iedzīvotājam1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Valsts policija

Otrdien, 4. septembrī, kāda daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā noticis uzbrukums mājas iedzīvotājam, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

VP Rīgas Zemgales iecirknī ar iesniegumu vērsās vīrietis, kuram daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā nolaupīja somu ar personīgajām mantām.

Cietušais likumsargiem pastāstīja, ka todien, dodoties uz mājām, iegājis kāpņutelpā, kur jau stāvēja kāds cits, viņam nezināms vīrietis. Pēkšņi vīrietis piegājis klāt pie cietušā un, neteicis ne vārda, sācis viņu sist, nolaupot somu ar tajā esošām personīgajām mantām. Ieguvis vēlamo, ļaundaris nekavējoties pametis notikuma vietu.

Likumsargi uzsāka iespējamās vainīgās personas meklēšanu un vakar, 5. septembrī, viņš tika aizturēts.

1984. gadā dzimušais aizdomās turētais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par analoģiskiem gadījumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Šobrīd aizturētais vīrietis atrodas izolatorā, un rītdien, 7. septembrī, tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

LA.lv