×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. augusts, 2015
Drukāt

Kalifornijas štatā mežu ugunsgrēku dēļ izsludināts ārkārtējais stāvoklis

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Stipra sausuma piemeklētajā ASV Kalifornijas štatā, kur plosās vismaz 23 lieli un daudzi mazāki savvaļas ugunsgrēki, izsludināts ārkārtējais stāvoklis.

Tas ļaus vieglāk mobilizēt resursus cīņai ar liesmām, kurā šobrīd jau iesaistīti aptuveni 9000 ugunsdzēsēji un tiek izmantoti gan helikopteri, gan specializētās lidmašīnas. Šīs nedēļas laikā viens ugunsdzēsējs zaudējis dzīvību.

Domājams, ka lielu daļu šo ugunsgrēku izraisījis zibens, bet lielā karstuma un stiprā vēja dēļ tie pieņemas spēkā un vēršas plašumā.

Liels ugunsgrēks, kas trešdien izcēlās ziemeļos no Sanfrancisko, jau pārņēmis gandrīz 10 000 hektāru teritoriju un licis aptuveni 650 cilvēkiem pamest mājas, vēsta mediji. Tikai 5 procentos šīs teritorijas liesmas izdevies pakļaut kontrolei.

Slēgti gari autoceļu posmi, un aculiecinieki vēsta par apokaliptiskām ainām, kad biezo dūmu dēļ šķiet, ka diena pārvēršas naktī un liesmas aprij lielas mežu platības.

Lēsts, ka situācija var pasliktināties un kopumā varētu nākties evakuēt vairāk nekā 12 000 cilvēkus.

Kā izteicies ASV Mežu dienesta ugunsdzēsības departamenta pārstāvis Maiks Mintons, šis ugunsgrēks ir nopietnākais no visiem Kalifornijā iepriekš pieredzētajiem, ieskaitot 2008.gada ugunsgrēkus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+