×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Kalnmeiers kritizē prokuroru disciplīnu un piedraud samazināt algas (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers piedalās Prokuratūras struktūrvienību vadītāju ikgadējā sanāksmē par prokuratūras darba rezultātiem 2013.gadā un plānotajām darbības prioritātēm 2014.gadā.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ir kritiski noskaņots pret pašreizējo prokuroru disciplīnu un kā vienu no risinājumiem saskata algu samazināšanu.

Kalnmeiers šodien ikgadējā sanāksmē par prokuratūras darba rezultātiem 2013.gadā paziņoja, ka pagājušā gadā disciplināri sodīti 16 prokurori, kas ir par par diviem mazāk nekā gadu iepriekš. Lai arī šogad pagājuši vien pāris mēneši, Kalnmeiers jau tagad zinot, ka būs disciplināri sodīti prokurori. Acīmredzot visefektīvākais sods disciplīnas uzlabošanai būtu algas samazināšana.

“Tas [sodīto skaita samazinājums], protams, priecē, bet tas nav nekāds pašmērķis, jo šogad atkal esam iesākuši ar strauju šī sliktā rādītāja pieaugumu. Es jau tagad zinu, ka būs bargi sodi prokuroriem par to, ka nepilda savus tiešos pienākumus, kādi viņiem ar likumu ir uzlikti. Diemžēl citu reaģēšanu es neredzu. Šī jau man ir ceturtā gada pārskata sanāksme, ko es vadu, un vienmēr ir runāts par uzraudzības darba kvalitāti un prokuroru pienākumu pildīšanu tiesā. Nav šī rezultāta. Un, lai cik tas nebūtu skumji, visefektīvākais ir darba algas samazinājums. Tad cilvēks beidzot sāk saprast, ka par nekvalitatīvu darbu ir jāsaņem mazāks atalgojums. Tas iedarbojas un tad dod rezultātus,” uzsvēra Kalnmeiers.

Pagājušā gadā četriem prokuroriem ir izteiktas piezīmes, desmit piemērots rājiens, bet divi prokurori izpelnījušies mēneša amatalgas samazinājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pirksta kratīšana,algas samazināšana nav sods,jo iespēju nopelnīt ir pietiekoši daudz.Ne velti visas skaļās lietas beidzas ar “čiku”.

Draugiem Facebook Twitter Google+