×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. janvāris, 2012
Drukāt

Kamaniņu vadība: ar jauniešiem jāstrādā citādāk

“Esam sapratuši, ka ar jauniešiem jāstrādā citādi,” teic Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga, vērtējot līdzšinējo sezonu.


 

Kamaniņu braucēji viņnedēļ Sanktmoricas trasē Šveicē startēja Pasaules kausa (PK) izcīņas kārtējā posmā, taču bez latviešiem. “Jau agrāk nolēmām nestartēt Sanktmoricā, jo LKSF nav laba finanšu situācija. Kopš rudens akcentu likām uz jauniešu ziemas olimpiskajām spēlēm, komanda tai cītīgi gatavojās treniņu nometnē Norvēģijā, dārgi izmaksāja arī olimpiskās atlases sacensības ASV,” skaidro LKSF prezidents.

Latvijas nacionālā izlase Siguldā gatavojas pasaules čempionātam 11. un 12. februārī Altenbergas trasē Vācijā. Turp dosies Inārs Kivlenieks, Mārtiņš Rubenis, Kaspars Mauriņš, Maija un Elīza Tīrumas, kā arī trīs ekipāžas – Juris un Andris Šici, Andrejs Bērze un Uldis Logins, Oskars Gudramovičs
un Pēteris Kalniņš.

Lūgts novērtēt sezonas līdzšinējo gaitu, Strenga teic: “Bija veselības problēmas – trauma gan Gudramovičam, gan Maijai, brāļus Šicus no ritma izsita Jura avārija. Sportisko formu viņi atgūst, taču diez vai paspēs sasniegt tādu, kāda bija iepriekšējā sezonā.”

Ārstēšanās joprojām ir aktuāla, jo Maija vēl nav pilnībā atkopusies, bet Bērzem pēc kritiena iekaisusi roka. Paredzams gan, ka tas netraucēs pasaules čempionātā.

Ir arī labas vēstis – Kivlenieka nosacītā stabilitāte, Elīzas vietas otrajā desmitniekā. “Solītis uz priekšu, lai gan vēl ne tāds, ko īsti gribam,” Atis Strenga vēlētos ātrāku pro-gresu. PK kopvērtējumā visaugstāk no mūsējiem ir Elīza Tīruma, ieņemot 18. vietu.

Rika Kristena Rozīša sudrabs un Ullas Zirnes bronza jauniešu olimpiskajās spēlēs liek secināt, ka ar jauniešiem jāstrādā citādi nekā līdz šim. “Sportistu nevar sagatavot pāris gadu laikā. Jauniešiem sešus septiņus gadus jābūt starptautiskajā apritē, jāpiedalās mačos, jāvāc braucieni ārzemju trasēs. Tā dara vācieši, krievi, un skaidrs, ka citādāk nevar,” pārliecināts Strenga.

Otra lieta ir tehnika – agrāk mūsu jaunieši startēja ar to, kas, var teikt, palika pāri lielajiem. Šosezon viņiem sagādāta iespēja sēsties konkurētspējīgākās kamanās, un tas arī deva rezultātus. Secināt jau var, taču uzreiz izvirzās pamatproblēma – nauda. “Viss maksā ļoti dārgi,” Strenga baidās, ka pastāvīgi vilkt šādu vezumu būs grūti.

Eiropas junioru čempionātā, kas nupat notika Vinterbergas trasē, mūsu kamaniņu braucējiem diez ko neveicās. Augstākā vieta bija astotā, ko ekipāžu sacensībās ieņēma Imants Marcinkevičs un Kristens Putins, bet stafetē septītā vieta astoņu komandu konkurencē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+