×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

Kaņepes Kultūras centrs uz laiku aptur savu darbību

Foto - LETAFoto - LETA

Kaimiņu sūdzību dēļ Kaņepes Kultūras centrs vismaz uz divām nedēļām apturējis savu darbību. Kā aģentūru LETA informēja centra pārstāve Kristīne Hlevinska, Kaņepes Kultūras centra komanda patlaban gaida tiesu, kurā ir pārsūdzējuši Rīgas Pašvaldības policijas piemēroto 3500 latu lielo naudas sodu par apkārtējo dzīvokļu iedzīvotāju miera traucēšanu.

Par miera traucēšanu sūdzējušies sešu dzīvokļu iemītnieki, atkārtoti un regulāri sūdzības ir iesniedzis Mārtiņš, viens no iedzīvotājiem, kurš vēl jūlijā mēģināja izspiest kompensāciju 1000 latu mēnesī. Sūdzību rakstos figurē arī tādi absurdi traucējoši elementi kā velosipēdu zvaniņu un taurīšu skaņas naktī.

Uz laiku pārtraucot savu darbību, Kaņepes Kultūras centrs bezalgas atvaļinājumā ir spiests palaist 16 darbiniekus.

Kaņepes Kultūras centrā piecu mēnešu laikā sarīkotas astoņas izstādes, 42 koncerti ar dalībniekiem no deviņām pasaules valstīm, centrā regulāri piedāvāti tango, ģitārspēles, perkusiju kursi pieaugušajiem, iestudētas un izrādītas četras teātra izrādes.

“Mēs ceram drīzumā atjaunot centra darbību. Šobrīd aktīvi konsultējamies ar juristiem šī jautājuma risināšanai,” minēja Hlevinska.

Kaņepes Kultūras centrs darbojās ēkā, kas atrodas Skolas ielā 15, kuras būvprojekts apstiprināts 1895.gadā. Ēka piedzīvojusi aristokrātiskas Rīgas baltvācu un krievu ģimeņu sarunas, pieredzējusi sevī daudz bohēmas brīvvalsts laikā, kad kvartāla stūri apdzīvoja Mākslas akadēmijas un Rīgas Tehniskās universitātes studenti, līdz beidzot ēkā pusgadsimtu darbojās Jāzepa Mediņa mūzikas skola.

Pārvācoties Jāzepa Mediņa mūzikas skolai uz citām telpām, ēka Skolas ielā 15 divus gadus pavadīja tumsā un bez siltuma.

Kaņepes Kultūras centrs savas durvis šajā namā pirmo reizi vēra 2011.gada 1.septembrī līdz ar Jaunā teātra festivāla “Homo Novus” norisi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+