×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Kara propaganda un peļņa (13)

Foto - Shutterstock/ScanpixFoto - Shutterstock/Scanpix

No vēstures zinām, ka agresors pats neapstājas. Vienīgi citu valstu vienota kopdarbība un stingrs starptautisks spiediens var likt agresoram mainīt savu nostāju. Tāpat vēsturē rodami piemēri, kad, dzenoties pēc peļņas, uzņēmēji un politiķi ignorē starptautisko viedokli un sadarbojas ar agresoru.

Šajā kontekstā interesanta ir Latvijas plašsaziņas līdzekļos izvērsusies diskusija, vai Krievijas kanāla “Rossija RTR” (ne)aizliegšana mūsu valstī dos kādu jūtamu labumu vai ne. Nenobrīnīties, cik skaistos demokrātijas aizstāvju citātos tiek ietērpta vēlme nopelnīt! Cik veikli bailes par reitingu kritumu krievvalodīgo vidū tiek maskētas ar tiesībām ļaut skatītājiem pašiem izvērtēt redzēto! Neuzskatiet taču informatīvās telpas patērētājus par idiotiem!

Skaļi tiek piesaukta cenzūras atdzimšana un vārda brīvības ierobežošana. Nez kāpēc piemirstas, ka kanālu neļauj retranslēt pavisam cita iemesla pēc – eksperti ir atzinuši, ka rādītie sižeti satur nepārprotamu aicinājumu uz karu un militāra konflikta izraisīšanu. Vārda brīvības aizstāvjiem nāksies piekrist – aicinājums uz karu ir krimināli sodāma rīcība visās demokrātiskajās valstīs.

Vēl tiek ķiķināts par to, ka šobrīd ir interneta laikmets un katrs, kam nav slinkums, televīzijas pro­grammu var noskatīties tīmeklī. Ar aizliegumu neko nepanāksi! Čaklajiem neliegsi rakņāties internetā, bet valsts, liedzot retranslēt karu propagandējošu kanālu, demonstrē savu nostāju pret agresoru, un šī valsts pozīcija ir ļoti svarīga. Arguments – tas neko nedos, jo var noskatīties internetā, ir absurds. Iedomājieties situāciju – noziedznieks ar automātu šauj cilvēkus un kāds saka, ka ieroci viņam vajag atņemt. Savukārt ieroču tirgotavas īpašnieks bļauj – tas neko nedos, viņš taču var paņemt cirvi un turpināt nogalināt! Atkal, demonstrējot zināšanas par mūsdienu tehnoloģiju iespējām, tiek piemirsts galvenais – kanālu neļauj retranslēt, jo tas nodarbojas ar naida kurināšanu etniskās un valstspiederības dēļ!

Vēl tiek uzvaroši norādīts – vienu aiztaisījāt, bet vietā redzams cits – vēl naidīgāks, vēl lielākas propagandas žults pārņemts kanāls! Jums, niekal­bjiem, atliek vien bezspēcībā plātīt rokas. Nemaz neplātām, bet secinām, ka visos laikos ir bijuši ļaudis, kuri, dzenoties pēc peļņas vai savas melnās dvēseles vadīti, ir sadarbojušies ar agresoriem. Tieši tā un ne savādāk, ir jāvērtē demonstratīva telekanāla “Rossija RTR” retranslācijas turpināšana, ignorējot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmumu. Tieši tā un ne savādāk, jāsauc viena Kremļa propagandas kanāla aizvietošanu ar citu saturā līdzvērtīgu un Kremļa politiku slavinošu kanālu. Krievija šodien ir agresors. Lietas jāsauc īstajos vārdos, nevis jāslēpjas aiz demagoģiskām frāzēm par vārda brīvības ierobežošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. “Agresors pats neapstājas” – zelta vārdi! Piekrītu Liepiņa kungam. Mums vajag pašiem raudzīties uz sevi un savām vajadzībām, neviens cits to nedarīs mūsu vietā. Latvijas valsts ir jānostiprina tautas apziņā, pieņemot Egila Levita piedāvāto Satversmes preambulu. Tā ir idejiskā bāze musu valstij, un vēlēšanās mums kā vēlētājiem ir jāatbalsta tikai tās partijas, kas nešaubīgi iestājas par Latviju, kas latviešiem un citiem Latvijas patriotiem būtu īstas mājas, un kas dod pretsparu kremliniem, neļaujot viņiem idejiski okupēt Latviju – arī ne idejiski. Kremlinu gaušanās nav vērā ņemama, ir stingri jārīkojas!

 2. VISUS SAKARU S VALSTS VDD PĀRVALDĒ ! UN TAUTAS – UZSVERU — TAUTAS KONTROLĒ!!!

 3. Pēc tā ko Ždanoka un Co runā Krievijas TV kanālos un arī pašmāju TV5 , citās normālās valstīs jau sen būtu par naida kurināšanu un valsts iekārtas apdraudējuma izteicieniem paturēti kroņa maizē . Liekas ka mūsu vadoņi ir lētticīgi un uzskata to visu par tukšu pļāpāšanu ( vismaz ir tāda sajūta ) , tas ir mērķtiecīgs darbs konkrētu mērķu sasniegšanai , atstrādājot no ” draugiem” saņemto finansējumu .

  • BRĪDINA ASTROLOGI — NO 15 .APRILA LĪDZ 29. APRILIM GAIDĀMS PASTIPRINĀTS PRĀTA APTUMSUMS ! KĀ REDZAMS TAS SĀKĀS JAU AGRĀK ,– VĒK PIRMS SOČIEM !

 4. Man personīgi nav skaidrs, kāpēc nerāda kardarbību un piketus, kas notiek Rietumu valstīs? Kāmēc mums patstāvīgi stumj viena veida informāciju par Ukrainu.
  Gluži kā par Bostonas maratona viltus sprādzienu, kur gāja bojā itkā 3 cilvēki, kamēr tajā pašā laikā 200 mirušie ASV rūpnīcas avārijā, 500 nošautie Irākā un citi negadījumi presē pat neparādījās.
  Turcijas nemieri, Venecuēlas nemieri.. Francijas notiekošie piketi.. kur ziņas par tiem notikumiem?
  Man liekas, ka tieši šī Rietumu propoganda un Ukrainas maldinošā informācija ir izdevīga tikai dažiem spēkiem.
  Gluži kā līdzekļu salīdzinājums, ka ASV no terorisma ir miruši ~1000 iedzīvotāji, bet tērē triljonus, no vēža ir miruši miljoni, bet cīņai ar to tērē pāris miljonus.
  Cilvēku čakarēšana kopumā ar saukli – DEMOKRĀTIJA!

  • Nebūtu slikti , ja tu atcerētos geogrāfijas stundās mācīto , cik tālu no Latvijas atrodas ASV , Venecuēla , Turcija un , cik tuvu no mums atrodas Ukraina . Pie reizes atsvaidzini savas zināšanas vēsturē – kura valsts (vai šīs valsts mantiniece ) okupēja Baltiju iun 50 gadus turēja mūs zem sava netīrā zābaka . Žēl , bet tu esi viens no šī okupācijas laika upuriem – mankurts vai kolaborants .

 5. Kāpēc netiek aizliegta dzīvnieku valsts pārtika, ja skaidri un gaiši zināms, ka tā izraisa 60% no visām vēža saslimšanām? Kāpēc nav aizliegti brokastu mušļi, kas pilni ar cukuru? Kāpēc joprojām tiek izmantota atomenerģija, lai gan zināms, ka radioaktivitāte iznīcina imūnsistēmu? Kāpēc ārstiem nav aizliegts izrakstīt hormonus? Kāpēc nav aizliegts lietot plastmasas maisiņus, kaut gan okeāns mirst mūsu drazu dēļ? Apskaties sev degunpriekšā, pirms klaigā par kaimiņiem.

  • Meli. Dzīvnieki ir mūsu barība zaļais lūzeri. Tāpat viss pārējais ko teici. Vajag aizliegt lopus stādīt augstāk par cilvēkiem, tātad zaļo kustība ir jāaizliedz principā. Kas attiecas uz plastmasas atkritumiem, tie tiešām nekur nepazūd un tiks savākti ĻOTI ātri tiklīdz par tiem maksās 5eiro pa kg.

 6. MTG jāatņem visas licenses!
  Pierādījis sevi kā naidīgas un civilizētā pasaulē nepieņemamas propogandas izplatītājs, kas pat nevēlas neko darīt lietas labad!
  Slēgt!!
  ŪdensBrēkas arī ir tizlas 😉

 7. Katrs saprātīgs pilsonītis spējīgs pats noteikt – tāpēc padomju produktam dimantam būs vien jāpamet iesildītā vietiņa Pepl’ā. Starp citu, MTG tādus produktus ignorē – turpina Viasat retranslēt Krievijas TV. Malača!

Draugiem Facebook Twitter Google+