×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

Kargins un Krasovickis zemo ienākumu dēļ lūdz atbrīvot viņus no tiesas nodevas

LETALETA

Bijušie AS “Parex banka” īpašnieki Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis šovasar tiesai iesnieguši lūgumu zemo ienākumu dēļ atbrīvot viņus no 3115 latu lielās valsts nodevas par apelācijas sūdzības iesniegšanu, raksta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica”.

 

Abi savulaik bagātākie Latvijas iedzīvotāji lūgumā tiesai skaidro, ka gandrīz trīs gadus viņi ir spiesti iztikt ar minimālajai algai ekvivalentu naudas summu, turklāt visi agrākie uzkrājumi ir apķīlāti, līdz ar to pašiem nav iespējams samaksāt tūkstošos latu lielo valsts nodevu.

Rīgas apgabaltiesa esot noraidījusi Kargina un Krasovicka lūgumu atbrīvot viņus no valsts nodevas, taču bijušo baņķieru advokāts Uģis Grūbe Augstākajai tiesai (AT) par šo lēmumu esot iesniedzis blakus sūdzību.

Civilprocesa likums nosaka, ka tiesa, ievērojot fiziskās personas mantisko stāvokli, var pilnībā vai daļēji atbrīvot personu no tiesas izdevumu samaksas. Tieši uz šo normu lūgumā tiesai atsaucies advokāts Grūbe. “Ir pamats lūgt, lai tiesa atbrīvo. Automātiski neviens netiek atbrīvots, bet, ievērojot mantisko stāvokli, tiesa vai tiesnesis var atbrīvot. Ar to arī pamatots lūgums,” “Re:Baltica” norādījis Grūbe.

Turpretim “Revertas” valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams bijis skeptisks pret minēto lūgumu. “Jāatzīst, ka šie abi kungi nudien neatstāj trūcīgu cilvēku iespaidu. Tāpēc negribas ticēt, ka aiz viņu spožās publiskās ārienes ikdienā slēpjas trūkums. Abu kungu prasība izskatās pēc mēģinājuma tiesas procesa apmaksai izmantot valsts, tas ir, nodokļu maksātāju līdzekļus.”

Grūbe tiesai izskaidrojis, kādēļ Kargins un Krasovickis nevar samaksāt tiesas nodevu, proti, visi abu kādreizējo miljonāru naudas līdzekļi un manta kopš 2010.gada esot apķīlāti. Nodrošinājums sniedzoties gandrīz līdz 40 miljoniem latu. Līdz ar to nu jau vairāk nekā trīs gadus faktiski visa Kargina un Krasovicka manta esot pakļauta šim prasības nodrošinājumam.

Vienīgie ienākumi, ko abi atbildētāji pēdējos gados paši varējuši iegūt, esot minimālās mēnešalgas apmērā – 200 latu mēnesī. Šāda summa katram no viņiem ik mēnesi tiekot pārskaitīta ar tiesu izpildītāja atļauju no procentu maksājumiem, kas bijušajiem baņķieriem pienākoties no “Revertas” par viņu depozītnoguldījumiem.

Tiesu izpildītāja Aināra Šusta depozīta kontā saņemto un uzkrāto Kargina un Krasovicka naudas līdzekļu summa gan pārsniedz divus miljonus latu, taču “ar šiem naudas līdzekļiem atbildētāji, kā jau minēts, šobrīd rīkoties nevar”, tiesai rakstījis Grūbe. Advokāts “Re:Baltica” rezumējis, ka abiem bijušajiem baņķieriem “ir vairāk naudas, bet viņi nevar ar to rīkoties, jo tā ir apķīlāta”.

Kargina un Krasovicka blakus sūdzība AT ir saņemta 7.augustā, taču vēl nav zināms, kad tā tiks izskatīta. Parasti tas notiek rakstveida procesā un lēmums tiek pieņemts pāris mēnešu laikā, raksta “Re:Baltica”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+