×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

Karīna Tatarinova un Maija Doveika kopā dziedās romances

ReklāmfotoReklāmfoto

30. oktobrī Spīķeru koncertzālē pie klausītājiem atgriežas aktrišu Karīnas Tatarinovas un Maijas Doveikas klusinātu toņu un personīgu dzīves izjūtu mūzikas programma “Karīnas romances”. 


 

Aktrises Karīnas Tatarinovas saikne ar mūziku nav nejauša, viņa sākusi dziedāt ļoti agrā bērnībā, arī pirmā izglītība – kordiriģente un mūzikas skolotāja – bijis tikai likumsakarīgs solis. Arī esot “Teātra observatorijas” aktieru pulkā, veidotas dažādas muzikālas programmas. Aktrise teic, par vokālo prasmi jāpateicas aktiermākslas studiju laika pedagoģei Anitai Garančai. Viņa atklāj, gaidāmajā koncertā Spīķeros skanēšot dziesmas un dialogi par teātri, mūziku un dzīvi, kino un dzīves vērtībām un provokācijām. Aktrises tos dēvē par stāstiem, kas izskanēs G. Bregoviča, M. Legrāna, T. Mendesa, R. Hendersona, Dž. Lenona un P. Makartnija dziesmās dažādās muzikālajās interpretācijās un valodās – spāņu, angļu, serbu un, protams, latviešu.

Idejas programmai smeltas no dzīves – gan savas, gan “tās, kas apkārt”. “Redzēt, dzirdēt, vērot ir aktiera profesijas pamatsastāvdaļa, un mēs runājam par to, kas uzrunā un liekas būtisks mums. Programmā ir arī mūsu mammu jaunības dziesmas – Raimonds Pauls un Imants Kalniņš – 80. gadu dziesmas, varbūt mazāk zināmas, bet absolūti fantastiskas, īpaši mūsu mūziķu kolektīvajā aranžējumā.”

Nejauša nav arī “sadziedāšanās” ar Maiju Doveiku. Kopā spēlētas vairākas izrādes “Teātra observatorijas” iestudējumos, bet Dailes teātrī pirmizrādi nesen piedzīvoja izrāde “Tetovētā roze”, kurā spēlē gan Maija, gan Karīna. “Mums saskan,” smaida K. Tatarinova.

“Tas nenozīmē, ka mums nekad nav domstarpību, taču ar Maiju pat strīdi ir radoši, jaunas idejas raisoši. Esam ļoti dažādas, tas, man šķiet, ir saistoši. Protams, arī dzīvē viena otrai daudz uzticamies un uzticam.”

Protams, šāda programma nevarētu rasties bez labas devas romantikas pašā tās autorē, smej aktrise, piebilstot – parādiet man aktieri, kurš tāds nav! “Visi taču uz skatuves grib redzēt un izrādē piedzīvot, sajust to, ko skarbajā ikdienā ne vienmēr atļaujamies. Kādam tas ir jāizspēlē. Un “pa īstam”, lai notic!”

Aktrise nepiekrīt, ka mūsdienās cilvēkus lielākoties interesējot praktiski apsvērumi un romancēm vieta vairs tikai kino un vecās dziesmās. “Ja cilvēki patiesi tādi būtu, tad teātra un kino zāles stāvētu tukšas, bet, neskatoties uz dārgajām biļetēm un krīzi, gan vienas, gan otras ir pārpildītas.”

K. Tatarinova uzsver – gaidāmais koncerts Spīķeros atšķiršoties no maijā notikušajiem romanču “plenēriem”. “Nav iespējams izveidot “copy – paste” šādai, sarunas formā veidotai izrādei. Tā ir dialogs ne tikai mums vienai ar otru, bet arī ar skatītāju. Nekad taču nevaram zināt, kas sēdēs zālē.

Cik esam uzstājušās, tik piedzīvojušas absolūti lielisku publiku – atvērtu, provocējošu, siltu. Nākuši klāt jauni stāsti, dziesmas.”

Bet 31. decembrī K. Tatarinova aicina uz pavisam citādu dziesmu programmu. “Tās pamatā ir programma “Krievu kino romances”, kuras izpildījām vēl “Teātra observatorijā”,” atklāj aktrise. Skanēšot dziesmas no vecajām, labajām krievu multfilmām, B. Grebenščikova mūzika, ko papildināšot dažas Balkānu un latviešu dziesmas. “Tāda neliela ziemas un svētku balanse ar barankām un tēju (cienājam mēs) un kopā dziedāšanu.”

 

VARBŪT NODER

Vieta – Spīķeru koncertzāle.

Laiks – 30. X. 19.00.

Piedalās: Karīna Tatarinova, Maija Doveika, mūziķi: Jāni Stafeckis (kontrabass), Artūrs Noviks (akordeons), Artūrs Kutepovs (ģitāra), Ivars Kalniņš (perkusijas).

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.l” www.bilesuparadize.l.

Cena – Ls 7.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+