×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Kariņš ievēlēts par ETP koordinatoru Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V) kļuvis par lielākās un ietekmīgākās EP politiskās frakcijas Eiropas Tautas partijas (ETP) koordinatoru spēcīgajā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, informē deputāta padomniece Ieva Zīberga.

Komitejas koordinators vada frakcijas darbu attiecīgajā jomā, nosakot prioritātes, izstrādājot kopējo pozīciju un pārstāvot frakciju šajos jautājumos.

Uz lielākās politiskās frakcijas ETP rūpniecības un pētniecības politikas koordinatora amatu kandidēja arī Vācijas un Austrijas pārstāvji, tomēr ar nozīmīgu balsu pārsvaru amatā tika ievēlēts Latvijas pārstāvis Krišjānis Kariņš.

K. Kariņš Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā strādāja arī iepriekšējā Eiropas Parlamenta sasaukumā. Viņa paveiktais tika atzinīgi novērtēts gan no kolēģu, gan nozares ekspertu puses. Viņš virzīja, kā arī panāca likuma pieņemšanu, kas ierobežo Gazprom monopolu un sper pirmo soli vienotas ES enerģētikas ārpolitikas virzienā. Tāpat K. Kariņš aktīvi strādājis pie ES enerģētikas infrastruktūras attīstības prioritātēm, panākot, ka viena no galvenajām prioritātēm ir Baltijas valstu enerģētiskās izolētības izbeigšana līdz 2020. gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+