×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. septembris, 2013
Drukāt

Kārķos vērienīgās medībās nomedīti vilki, kas biedējuši iedzīvotājus

Foto: žurnāls "Medības"Foto: žurnāls "Medības"

Šonedēļ Valkas novada Kārķu pagastā vienā no vērienīgākajām medību operācijām Valkas pusē nomedīti seši vilki, kas pēdējā mēneša laikā bija radījuši bailes vietējos iedzīvotājos doties mežā sēņot un ogot, informēja Valkas novada Kārķu pagasta sabiedrisko attiecību un lauku attīstības speciāliste Sandra Pilskalne.

 

Pēdējā mēneša laikā Kārķu pagastā tika saņemta informācija, ka vairākās mājās pazuduši suņi, tāpat medību kolektīvi ievērojuši, ka ierastie meža zvēri vairs nedodas pie barotavām. Pēc Pilskalnes teiktā, vietējie mednieki secinājuši, ka pagasta teritorijā ir savairojies pārlieku daudz vilku, kas apdraud iedzīvotājus.

Jautājuma atrisināšanai vietējie mednieki Dainis un Guntis Pēterēni, kā arī Vitauts Graudiņš un Aldis Milla pieaicinājuši igauņu mednieku Eduardu Tikškovu, kuram ir īpaša prasme piegaudot vilkus.

Svētdienas, 8.septembra, vakarā aizsākušies vilku atrašanās vietas precīzi meklējumi un koordināšu noteikšana kartē, stāstīja Pilskalne. Tomēr 10.septembra vakarā Pēterēnu ģimene un vairāki citi mednieki Garaušu purva malā šāviena attālumā ieraudzījuši vilku baru, taču pieņēmuši lēmumu pelēčus netramdīt, bet gan nākamajā rītā rīkot plānotas medības, piesaistot medniekus no visas Ziemeļvidzemes.

Tā 11.septembra rītā purva malā vilki piegaudoti atkārtoti un tie atsaukušies. Plkst.11.30 Kārķu centrā medību sporta kluba “Kārķi” pārstāvis Rihards Romanovskis nostādījis ierindā 105 medniekus no Strenčiem, Ēveles, Omuļiem, Naukšēniem, Valkas, Rūjienas, Rīgas, Kārķiem, Igaunijas un vairākām citām vietām, pastāstīja Pilskalne.

Pēc nepilnām četrām stundām operācija noslēgusies ar medniekiem veiksmīgu rezultātu un nomedīti seši vilki.

Kā atzina daudzi no klātesošajiem – tik vērienīgas un veiksmīgas vilku medības šajā pusē nav bijušas. Medību vadītājs Rihards Romonovskis uzskata, ka panākumu atslēga slēpjas piegaudošanā, meistarībā un vienotībā – mednieki tika izvietoti “U” burta veidā apkārt purvam, arī dzinējiem izdevās precīzi izbrist mastu, atstāstīja Pilskalne. Tāpat viņa atzīmēja, ka ikviens medību operācijas dalībnieks bijis gandarīts par paveikto un augstu vērtējis profesionālo medību organizāciju un labi koptās medību platības.

Kā liecina Ministru kabineta noteikumi Nr.760 “Medību noteikumi”, vilku medību sezona sākās 15.jūlijā un turpinās līdz Valsts meža dienesta noteiktā nomedīšanas apjoma izmantošanai, bet ne ilgāk par 31.martu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+