×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Karš Ukrainā jāsauc par karu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ir pienācis laiks atzīt, ka situācija Ukrainā ir pirmais starpvalstu karš Eiropā kopš 1945. gada, komentārā britu laikrak­stā “Financial Times” (“FT”) norāda Kanādas Albertas universitātes Politisko un reģionālo studiju centra pētnieks Tarass Kuzio.

“ASV prezidents Baraks Obama neuzdrīkstas izrunāt vārdu “iebrukums”. Krievija noliedz, ka tās spēki atrodas Ukrainas austrumos, bet pati Ukraina savas militārās darbības raksturo kā “pretterorisma operāciju”. Patiesībā Eiropa piedzīvo karu, kas Krievijas armijai sagādā lielāko kritušo karavīru skaitu kopš padomju iebrukuma Afganistānā. Ir pienācis laiks to atzīt,” norāda pētnieks. Pēc cilvēktiesību organizāciju aplēsēm, Ukrainā kritušo karavīru skaits pārsniedz 4000. “Tikai piecus mēnešus ilgā konfliktā Krievija ir zaudējusi tikpat karavīru, cik ASV vairāk nekā 12 gados Irākā un aptuveni trešo daļu no padomju zaudējumiem Afganistānā deviņus gadus ilgās okupācijas laikā. Šis ļoti lielais upuru skaits apliecina, ka notiekošais ir pilna apmēra karš starp Ukrainu un Krieviju, nevis maza mēroga sacelšanās vai teroristu kampaņa,” uzsver Kuzio.

“Ir pienācis laiks konfliktu Donbasā, kur nogalināti un ievainoti tūkstošiem cilvēku, nodarīti plaši postījumi un vairāk nekā miljons cilvēku devušies bēgļu gaitās, atzīt par Eiropā pirmo starpvalstu karu kopš 1945. gada,” uzskata pētnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kur var pieteikties karot prtet krieviju ? Varbūt kāds var palīdzēt tur nokļūt ?

Draugiem Facebook Twitter Google+