×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Kārtējā komiksu filma


kapteinis_amerika_7

Lieli prieki “Marvel” komiksu faniem – iznākusi jau otrā filma par Stīva Rodžersa un pārējās Atriebēju komandas piedzīvojumiem.

Stīva Rodžersa dzīve turpinās un viņš, apmeties Vašingtonā, cenšas pielāgoties mūsdienu ritmam. Taču ir varoņi, kuri šūpuļkrēslā televizora priekšā un vēl ar alus pudeli rokās nesēž, un Stīvs jeb Kapteinis Amerika ir no viņu vidus. Tieši tāpēc, kad, palīdzēdams kolēģim no “S.H.I.E.L.D.”, viņš tiek ierauts notikumos, kas draud uz visiem laikiem mainīt pasaules gaitu, Kapteinis Amerika apvieno spēkus ar Melno Atraitni un arīdzan Piekūnu, lai jau drīz sastaptos ne vien ar jaunu ienaidnieku Ziemas kareivi, bet arī atklātu smagu nodevību.

Tāpat kā virkne citu pēdējos gados Holivudā veidotu komiksu ekranizāciju, “Kapteinis Amerika: Ziemas kareivis” ir mērķēts konkrētai auditorijai, izmantojot zīmes, kas savējiem ne vien atpazīstamas, bet jau iztālis smaidu raisošas, taču tas, protams, nenozīmē, ka svešiniekiem durvis slēgtas – gluži otrādi. Pateicoties pieaicinātajiem aktieriem ar vārdu – un Roberts Redfords, Semjuels L. Džeksons, Skārleta Johansone tādi pilnīgi noteikti ir –, šo komiksu lamatās nonāk arī jauni upuri, diemžēl jau drīz viņiem nākas apzināties, ka sižetiskais karkass ir tik amerikāniski savirpināts, ka kļūst nelabi, jo sarkanbalti strīpoti zvaigžņotie karogi plīvo uz katra stūra, plakanā filozofija virmo ikkatrā ainā un visi varoņu spēki koncentrēti pret ārējo ienaidnieku, kas arī nav necik oriģināls.

Taču komiksi piecieš visu, arī trafaretu nosacītību, kas šajā gadījumā zaudējusi acu priekšā ņirbošu action ietērpu – 3D brilles gan dara savu – un vairāk koncentrējas uz darbībām, ne to detalizētu atrādīšanu, galu galā iegūstot sentimentālu un pat vecmodīgu trilleri. Tajā labie ir labie, sliktie – ļoti sliktie, un pa vidu visai jezgai – amerikāniska cīņa par taisnību, kuru atšķaida reiz piedzīvotais, līdz galam nenokārtotās attiecības, sirdsapziņas strupceļi un draudzības pārbaudījumi.

UZZIŅA:


“Kapteinis Amerika: Ziemas kareivis”/ “Captain America: The Winter Soldier”

ASV, 2014.

Režisori: Entonijs un Džo Ruso

Lomās: Kriss Evanss, Skārleta Johansone, Entonijs Mekijs, Sebastiens Stens, Semjuels L. Džeksons, Roberts Redfords, Tobijs Džonss, Kobija Smoldersa, Frenks Grillo, Emīlija Vankempa, Heilija Etvela

No 4. aprīļa “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+