×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Kas Eiropas kinobalvai vārdā?

Karīnas Miezājas fotoKarīnas Miezājas foto

Vims Venderss, Agneška Holande un Diāna Čivle.

Šodien uz preses konferenci bija pulcējušies Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) vadošie pārstāvji – prezidents Vims Venderss, valdes priekšsēdētāja Agneška Holande un direktore Mariona Doringa. Visi uzvēra – EKA balva ir mazāk sāncensības, vairāk Eiropas kino veicināšanas sastāvdaļa.

Vims Venderss: “ja nebūtu balvas un nominantu, diezin vai mūs rādītu televīzijā. Taču es gribu uzsvērt, ka mēs izvēlamies Eiropas režisoru, filmu, aktieri un operatoru, nevis labāko.” Agneška Holande papildināja: “Sacensība ir cilvēku dabā, un EKA balva noteikti ir labs instruments Eiropas kino reklamēšanai. Bez paziņojuma” Un uzvarētājs ir…” būtu ļoti grūti panākt, lai plašsaziņas līdzekļi ar mums runā.” Savukārt Mariona Doringa uzsvēra, ka tieši pēdējos gados ļoti skaidri vērojams EKA balvas prestiža pieaugums un arvien lielāka interese arī no filmu izrādītājiem rādīt balvu ieguvušās filmas.”

Preses konferencē bija arī vienreizēja iespēja tuvumā aplūkot pašu balvu – divus kilogramus smago sudraba statueti. Diskusija preses konferencē izraisījās par EKA balvas nosaukumu – dažus pirmos gadus tā bija Fēnikss, tad – Felikss, bet, kopš statuete 1996. gadā ieguva sievietes veidolu, tā vārdu nav ieguvusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+