×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. decembris, 2012
Drukāt

Kas jums būtu visbrīnišķīgākais novēlējums Jaunajā gadā?

ziemsaule_leta

Edgars Vimba 
Rīgā:
 “Gribu novēlēt atcerēties Raiņa lugā “Zelta zirgs” mirstošā tēva vārdus: “Vienība tā manta.” Cik daudz muļķību sastrādāts, šķeļoties un nespējot vienoties! Svētkos noskatījos brīnišķīgu pārraidi – “Latvijas lepnums 2012”. Lai arī 2013. gadā Latvijā daudz ko ietekmētu labestība!”


 

Sarmīte Lakševica 
Rīgā: 
”Veselību un darbu, tad būs arī laime un mīlestība. Lai veidotos vairāk darbavietu un Latvijā mājās atgrieztos svešumā aizbraukušie cilvēki. Arī mana draudzene strādā Anglijā par slimnieku kopēju, jo fotogrāfes darbu šeit nevar atrast. Žēl. Jācer, ka mazpamazām situācija mainīsies.”

 

Inta Groskaufmane 
Limbažos: 
”Lai latvieši būtu tik stipri, ka ne tuvi, ne tāli kaimiņi mūs nevarētu ietekmēt. Mans tēvs teica tā: “Galvenais saglabāt saprātu līdz mūža galam tā, lai neviens to nevarētu izmantot.” Viņš bija gudrs cilvēks, ulmaņlaikos studējis ārzemēs, zināja vairākas valodas. Es vēlos, lai nezustu latviskums, kas izdzīvoja 700 gadus, lai neizmirtu latviešu valoda un senču paražas. Visas tautas ar savu senatni lepojas, un latvieši nedrīkst būt izņēmums.”

 

Anna Lēnerte 
Kandavas novadā: 
”Saticīgu, draudzīgu dzīvi un mazliet pārticības! Tās ir lietas, lai dzīvotu laimīgi.”

 

Alvils Vilks 
Salaspils novadā: 
”Lai visiem laba veselība! Un lai “Latvijas Avīzes” veidotājiem arī turpmāk spēks un enerģija veidot labu laikrakstu, ko izlasu no vāka līdz vākam.”

 

Jānis Jerkins 
Jūrmalā: 
”Galvenais ir ieviest kārtību tieslietās, lai neatkārtotos Jūrmalgeita un tajā iesaistīto personu izkļūšana sausā.”

 

Dzidra Kaminska 
Skaistkalnē: 
”Veselību un optimismu! Bet cilvēkiem kopumā – sapratni, izpratni un pacietību, ikdienas un nopietnākus jautājumus risinot.”

 

Anna Veidemane 
Jelgavā: 
”2013. gadā – ticību sev un savam darbam, lielam vai mazam! Ticību, ka ne visi ir blēži un sava labuma rausēji pat tad, ja kāds no viņiem grezno galvu ar hūti un sabiedrības priekšā sevi izgroza kā godavīru. Bijām purvā politiķu dēļ, kas uzmetās par valstsvīriem. Tagad mūs velk ārā no purva tīras rokas, kuras Eiropā novērtē, bet mēs tās visai bieži apspļaudām. Sirdī varam ilgoties pēc latviešu Ilvesa pie valsts stūres… Visbrīnišķīgākais būtu, ja politiķi, kvēli mīlot savas partijas, tomēr pāri partiju interesēm kalpotu kam cēlākam – Latvijas stiprumam un tautas vajadzībām.

Gaidāmo Dziesmu svētku noskaņā un pašvaldību vēlēšanu emociju laikā varbūt vienam otram politiskajam censonim lieti atcerēties tautas dainu: “Labāk grezni padziedāju, nekā niekus daudz runāju.”

Skatīsim katru lietu gaišā pieejā un cerīgā skatā uz rītdienu!”

 

Rudīte Bērziņa 
Vērgalē: 
”Es katrā gadumijā nosūtu apsveikumā sev tuviem cilvēkiem kādu pašas uzņemtu fotogrāfiju un, lai gan šogad bija papilnam skaistu ziemas ainu, man gribējās aizsūtīt izjūtas – līdz apvārsnim ziedošu, dzeltenu, saules pielietu rapšu lauku. Dzīve ir reāla, ne viss notiek tā, kā mēs vēlamies, bet es gribu novēlēt, lai būtu saulainiem notikumiem piepildīts 2013. gads. Lai mēs nebūtu noskumuši un būtu veiksme darboties. Lai mums izdodas dzīvot saules pusē. Tad viss izdosies.”

 

Fakti

* Visvairāk jeb 45% iedzīvotāju uzskata, ka 2013. gads vēsturē ieies kā gads, kad notika diskusijas par eiro ieviešanu un gatavošanos tā ieviešanai.

* Nepilna trešdaļa aptaujāto jeb 29% atzīmēja pašvaldību vēlēšanas un ar tām saistītās norises, 27% atzīmēja valdības reformas dažādās nozarēs. Bet vairāk nekā ceturtā daļa jeb 26% aptaujāto domā, ka nākamais gads ieies vēsturē ar augstāku emigrācijas līmeni.

* Piektdaļa aptaujāto atzīmējuši, ka 2013. gads ieies vēsturē kā gads, kad piedzīvosim dažādus politiskos skandālus, 17% atzīmējuši izmaiņas, kas notiks Eiropas Savienības politikas iespaidā, bet 18% atzīmējuši citas politiskās izmaiņas – valdības krīzes, jaunu partiju veidošanos.

* Vēl 14% domā, ka nākamais gads vēsturē būs zīmīgs ar īpaši krāšņiem Dziesmu un deju svētkiem.

LETA, pēc “DNB Latvijas 
barometra” aptaujas datiem

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+