×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Kas Latvijā ir gatavs godināt Raini?

Foto: Memoriālo muzeju apvienībaFoto: Memoriālo muzeju apvienība

“LA” iknedēļas pielikumā “Kultūrzīmes” (18.03.2014.) tika aktualizēta gaidāmā Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas diena, pievēršot uzmanību muzejiem, kas veltīti abu dzejnieku dzīvei un daiļradei.

J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola vēlas pastāstīt, kā saglabājam dzejnieka piemiņu un kā plānojam godināt Raini viņa jubilejā. Mūsuprāt, ne tikai muzejs, bet ļoti lielā mērā tieši skola ir tā, kas rada interesi par rakstnieku un viņa daiļradi. Šodienas J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola ir tā pati vecā Grīvas vācu skolas ēka, tikai ar vēlākos laikos izbūvētu trešo stāvu un piebūvi. Tā ir vienīgā Raiņa vārdā nosauktā skola, kurā viņš tiešām ir mācījies (1875 – 1879). Skola, kas nemēģina piespiest iemīlēt Raini, bet gan ļauj izdzīvot līdzi mazā Žaniņa gaitām, iepazīt viņu. Kopš 2009. gada jebkurai interesentu grupai (iepriekš piesakoties) ir iespējams piedalīties teatralizētās Raiņa skolas laika stundās, kuras vada skolotāja, vēsturiskās ticamības pastiprināšanai tērpusies 19. gs. beigu apģērbā. Papildus var aplūkot Raiņa liecību kopijas, pasēdēt vecajā skolas solā, pastāvēt kaktā uz zirņu maišeļa par nepaklausību, uzzināt par tā laika sadzīvi. Raiņa skola arī piedāvā savā mājas lapā noskatīties bērnu un skolotāju spēkiem veidotas filmiņas par Žaniņa bērnības un skolas gadiem. Sadarbībā ar Raiņa māju Berķenelē skola jau divus gadus februārī organizē “Lasījumus par Raini”, kuru pamatā ir doma, ka pienācis laiks no jauna iepazīt visdažādāko Raini. Gatavojoties Raiņa 150. dzimšanas dienas svinībām, skola nolēmusi veidot radošās dāvanas Rainim no skolēniem un skolotājiem. Tāpat iecerēts izveidot interaktīvās nodarbības par Raiņa dzīvi un viņa daiļradi. Raiņa skolai nav nepieciešams uzdot jautājumu: “Vai esat gatavi godināt Raini 150. dzimšanas dienā?” Tā ar saviem emocionāli uzrunājošiem resursiem to dara un darīs visu laiku. Interese par Raini jaunajai paaudzei ir, tikai tā nav pieskaņojama kārtējai kampaņai, tā ir rosināma pārdomāti un dziļi.

J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas direktore LARISA KOŽEVŅIKOVA un latviešu valodas un literatūras skolotājas IVETA VASITOVA, VILMA TĀRAUDE

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+