×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Kaufmane atkāpjas, Dobeles institūtu vadīs Ebele (4)

Personīgā arhīva fotoPersonīgā arhīva foto

No 1. marta Dārzkopības institūta jeb līdzšinējā Latvijas Valsts Augļkopības institūta direktora pienākumus sāks pildīt Inese Ebele.

Viņa stāsies ilggadējās institūta direktores Edītes Kaufmanes vietā. Sarunā ar “LA” Edīte Kaufmane norādīja, ka jaunā direktore izvēlēta 3 konkursa kārtās. “Mēs meklējām jaunu direktoru, jo institūtam bija reorganizācija. Turklāt es pati esmu nostrādājusi institūtā 18 gadus un visi termiņi jau ir pārstrādāti,” teica Edīte Kaufmane. Viņa arī piebilda, ka no direktora amata atkāpjas veselības un personisku iemeslu dēļ.

Jaunajai direktorei ir divi maģistra grādi – Mg.Sc.soc jeb sociālo zinātņu maģistra grāds vadības zinātnē un Mg.oec. jeb ekonomikas maģistra grāds. E. Kaufmane uzskata, ka jaunajai direktorei būs vairāki izaicinājumi. “Pirmkārt, institūts no augļkopības kļuvis par dārzkopības institūtu, līdz ar to tam klāt nāk viss plašais dārzkopības spektrs. Otrkārt, jādomā par projektu piesaisti – gan Eiropas, gan citu, ko piedāvā Latvijā. Šobrīd esam finanšu bedrē un tiklīdz projekti tiks izsludināti, ir jāstartē. Treškārt, INTERREG jeb Baltijas jūras reģiona projekts, kurā esam vienīgie no Latvijas un vadošie partneri. Un vēl viens izaicinājums – turpināt labi uzsāktos darbus un meklēt iespējas pašu ieņēmumu gūšanai un palielināšanai,” darāmo uzskaita Edīte Kaufmane. Direktora amatu viņa atstāj ar labi padarīta darba sajūtu, jo ir sakārtota materiāli tehniskā bāze, lai darbs varētu turpināties jaunā kvalitātē. Viņa pati nolēmusi turpmāk vairāk pievērsties zinātnei, jo, pildot direktores pienākumus, tam daudz laika neatlika.

Jāatgādina, ka Latvijas Valsts Augļkopības institūtam pievienojot Pūres dārzkopības pētījumu centru un saimniecību “Vīnkoki”, kur notiek vīnogu selekcija, izveidots Dārzkopības institūts. No šī gada 1. janvāra institūts atrodas Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārraudzībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Meklējot pavisam ko citu, uzdūros šim rakstam. Nekorekta informācija, nemaz nerunājot par virsrakstu. Edīte Kaufmane nekur neatkāpās. Jau no 2014. gada sākuma LVAI direktores amatā bija I. Lesiņa, Kaufmanes kundze tad nodevās zinātniskajiem pētījumiem, kas tomēr ir viņas aicinājums. Pēc reorganizācijas un I. Lesiņas došanās BKA, E. Kaufmane bija LVAI direktores p.i. Vai tiešām reorganizācija un citi apstākļi tagad nozīmē “atkāpšanos pēc 18 gadu…” utml.? Fui. Un tas ir viens no valsts vadošajiem laiikrakstiem. Kam ticēt?

  2. Būtu jāsāk pētīt CRISPR metodes izmantošana augu selekcijā.

  3. LZA terminoģijas komisija jālūdz palīgā Atbildēt

    Kas par jaunveidojumi ir “Mg.Sc.soc”? Latīniski jau laikam nebūs kā vajadzētu būt.

    • Neizglītotību jau nevajadzētu demonstrēt publiski. Mg = magister, tātad maģistra grāds. sc. soc= sociālās zinātnes. Īsāk sakot cilvēkam ir sociālo zinātņu maģistra grāds socioloģijā. Varbūt laiks sākt darbināt smadzenēs, kaut gan kā var darbināt to, kā nav….

Draugiem Facebook Twitter Google+