×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. decembris, 2016
Drukāt

Monika Zīle: Kaut reizumis justies laimīgiem (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Liekas, viss patlaban ir tā, kā jābūt uz ziemas saulgriežu sliekšņa: tuvās gada izskaņas skuba, eglīšu rotājumi skatlogos, ģimenes viesību plāni, šim laika nogrieznim atbilstoša mūzika radioviļņos un pat skarbāko reālistu uz mirkli trāpījusī bērnībā piedzīvotā brīnumu gaidīšanas sajūta. Ir un vienlaikus nav. Uz zemeslodes bangojošo nemieru atskaņas neļauj izbaudīt dvēseli veldzējošās apcerības gaisotni, un daudzi steidz apgalvot, ka tādus iznīcināšanas alku uzplūdus kristīgā pasaule Ziemassvētkos nav pieredzējusi. Ak, ja tas atbildis patiesībai… Vēsture glabā gan tūkstošgadu vecas liecības par Pestītāja dzimšanas dienā notikušiem asinsdarbiem, gan faktus no samērā nesenas pagātnes, kad Ziemassvētki nebija šķērslis durt, šaut un nāvēt. 1914. gada decembrī, kad Eiropu plosīja Pirmais pasaules karš, Romas pāvests Benedikts XV izplatīja karojošo pavēlniekiem veltītu rakstu, aicinot apklusināt ieročus vismaz naktī, “kad eņģeļi dzied”. Diemžēl valdības aicinājumu nesadzirdēja.

Šogad humānās organizācijas “Ārsti bez robežām” britu nodaļa Ziemassvētku priekšvakarā izplata apsveikuma kartītes, kur labi pazīstamos Bībeles sižetus papildina mūsdienu skaudrie akcenti par asinspirti. Svētajā zemē pie jaundzimušā bērniņa stāvošo Marijas un Jāzepa sejas apgaismo netālu izšauta raķete, bet virs Triju Ķēniņu galvām lido reaktīvais iznīcinātājs. Projektā ar nosaukumu “Realitāte Ziemassvētku kartītēs” organizācija klauvē pie ietekmīgu varasvīru un vienkāršu cilvēku prātiem un sirdīm, aicinot savu iespēju robežās darīt visu iespējamo, lai Tuvajos Austrumos beidzot iestātos miers un miljoni savu pajumti zaudējušo beidzot varētu atgriezties mājās un vakaros iemigt bez bailēm.

Mājas – tas laikam ir viens no ietilpīgākajiem jēdzieniem. Mītne, konkrēta adrese, maza valstība ar saviem likumiem un tradīcijām, dzīvesvieta, pietura uz laiku vai mūža garumā. Bet visam pāri – patvērums, kur atgriezties kā no veiksmīgām, tā sarūgtinošām gaitām. Pajumte, kas pieņem, kādi nu esam. Mājas dod iespēju atspringt, būt vājiem, gaidīt līdzjūtību, mīlēt, izpausties rūpēs un iecerēt nereti smieklīgus varoņdarbus, kas paliks projektos un sapņos, ar kuriem pušķojam pelēkās dienas.

Visbeidzot, mājas nozīmē drošības sajūtu, ko daudzi mūsu līdzcilvēki vairs neliek vērtību plauktā un pat nievā, piebalsojot gandrīz neslēptiem aicinājumiem graut un dragāt kaut kādu iluzoru pārmaiņu vārdā. Kaismīgākie anonīmie pravieši mēdz aizmaldīties līdz secinājumiem, ka dzīvojam sliktākajā valstī un esam pasaules grūtdieņu pirmajās rindās. Iztēlojoties šo “vaimanpērļu” autorus pie moderna datora, siltumā, ar pilnu vēderu un pārtikas rezervi vairākām dienām – interneta resurss taču apstiprina noteiktu rocības līmeni! – gribētos sacīt katram atsevišķi un visiem kopā: cilvēki mīļie, beigsim reiz dzīt Dieviņu mežā! Protams, Latvijas valdība nav ideāla, parlaments mēdz maldīties trijās priedēs, ierēdniecībai trūkst pretimnākšanas iemaņu, uz nesen labotiem ceļiem atkal caurumi. Bet, dalīdami pļaukas pa roku galam, bez lietišķības un apdoma, ievainojam savu drošības sajūtu. Tai mūsdienu pasaulē ir zelta raudze. Kāds kultūras dižgars teicis, ka laimīgs ir tas cilvēks, kurš laimīgs savās mājās. Tās mums ir, turklāt diezgan daudzās nozīmēs. Jāiemācās vien palaikam justies šeit laimīgiem. Kaut vai novērtējot iespēju aizmigt bez bažām par apšaudi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Var jau iespējami skaļi un bezgalīgi ilgi dēvēt sū#u par zapti – dēļ tam tas saldāks nekļūs un tīkami smaržot nesāks.”

  Un, arī: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  =======

  ?

  “Bet citādi – VISS rullē un pa košo!…”
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  (…)
  Par laimi – šajā “valstī” CITĀ ziņā,
  Viss “rullē perfekti” (pauž plašsaziņa):
  “Gan valdība par pavalstniekiem gādā,
  Gan sabiedrība (lojāla!) daudz strādā ~
  Ne kāds pa SILI bradā, rukšķu barā,
  Ne “glupais pūlis” streso, vīlies varā,
  Ne daži “sugas biedri” rij un laupa,
  Ne daudzi “pārējie” pa grasim taupa,
  Gan svētkus svin (pie TV truli tupot),
  Gan “kampaņās” ‘ņem dalību’ (pa glupo),
  Gan “sašutinās”, ja kas nav pa prātam
  (Gan “lumpeņiem”, gan varas “aparātam”),
  Pat – “demisijas” pieprasa, vai sodus
  (Ja “masām” šķiet, ka daži “nogāž podus”) ~
  Tad “MĒS” pa “pagalītei sārtā metam”,
  “Caur svilpi tvaiku nolaižot” (pa retam!)…

  Bet citādi – šai “valstī” Latv(ĀN)ijā,
  Pa košo rullē VISS – kā “Leiputrijā”:
  Šeit piena upes ķīseļkrastus mērcē
  (Ne – SILE smako rukšķu vircas tērcē),
  Un putras kalniem – bieza zafte virsū
  (Ne – viss un vienmēr sanāk kā caur …”ķēķi”),
  Uz naudas (SVEŠAS) – Milda (VĒL), kā dzīva
  (Ne – LATU nokauj “euro” sērga sīva),
  Gan darba netrūkst ļautiņiem, gan maizes
  (Ne – “simtlatnieku” / “emigrantu” šaizes),
  Gan “pensīšos” var bezrūpīgi “kūkot”
  (Ne – ubaggrašus “pašvaldoņos” lūkot),
  Pat grūtdienīšiem pieciešami klājas
  (Ne – cer, ka šie “pa fikso atstieps kājas”) ~
  Par šito – “tautai” prieks, kas “valsti” ciena
  (Ko SILES ZOMBIJFANI ‘laiž pēc piena’)!!!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Ja aizvadītajos divos tūkstošos gadu jūdu melīgās krustmācības izplatītāji un liekulīgie sekotāji ar savu alkatību, izvirtību un slepkavotkāri nebūtu visu apgriezuši kājām gaisā, tagad nebūtu jāvaimanā par vērtību zudumu un tuvojošos pasaules galu. Pelnīts ir.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+