×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2013
Drukāt

Kažociņš: Krievija mūs atkal grib apvienot ar sevi

Foto-LETAFoto-LETA

Šobrīd Krievija dara visu, lai atgūtu lielvaras statusu un Latvijai ar to ir jārēķinās, tā intervijā TV3 raidījumam “Nekā personīga” 28.aprīlī atzina Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš (attēlā).

“Mēs redzam, kā tas notiek Ukrainā un Baltkrievijā. Nešaubīgi, ka Krievija mūs atkal grib apvienot ar sevi,” norāda Kažociņš.

SAB direktors uzskata, ka bažas rada arvien pieaugošās militārās aktivitātes Baltijas valstu robežu tuvumā. Īpaši uzmanību piesaista rudenī plānotās Krievijas un Baltkrievijas kopīgās mācības „Zapad 13”. “Kā cilvēks ar militāru pieredzi es redzu, ka mācības „Zapad 13” ir izmēģinājums nodalīt Baltijas valstu telpu no Eiropas Savienības un NATO palīdzības. NATO kolēģi arī uzskata, ka lielo bumbvedēju lidojumi norāda uz to, ka Krievija pārbauda iespēju izmantot taktiskos atomieročus, lai bloķētu Dānijas šaurumu. Tādā veidā tiktu iegūta dominance Baltijas jūrā.”

NATO kolēģi Kažociņam atzinuši, ka šobrīd Rietumos ir tikpat daudz Krievijas spiegu kā aukstā kara gados. Viņu uzmanības lokā esot arī NATO dalībvalsts Latvija.

Pēc desmit SAB direktora amatā pavadītajiem gadiem Kažociņš secina, ka ārvalstu specdienestu interese par Latviju ar katru gadu tikai pieaug. SAB publiskajā pārskatā atklāts, ka vairākās ārvalstu vēstniecībās Rīgā gandrīz puse diplomātu patiesībā ir spiegi. Lai gan vārdā neviena valsts nosaukta netiek, taču zināms, ka spiegošanas dēļ līdz šim no Latvijas izraidīti jau vairāki Krievijas diplomāti.

Līdzšinējam SAB direktoram Jānim Kažociņam pilnvaru termiņš beidzas 2.maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+