Kažoka: nākamais gads uzrādīs vājos posmus reformu īstenošanā 0

Nākamais gads parādīs, vai valdība un Saeima spēs tikt galā ar 2012.gadā uzsāktajām reformām, kā arī parādīsies vājie posmi to īstenošanā, bet daudzie demisiju pieprasījumi ministriem nenorāda uz ko sliktu – tieši otrādi, tā ir laba pazīme, atklāja politoloģe Iveta Kažoka (attēlā).

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Vairāki ministri 2012.gadā saskārās ar ļoti spēcīgu pretestību. Latvijas Pensionāru federācija pieprasīja labklājības ministres Ilzes Viņķeles (“Vienotība”) demisiju, ģimenes ārsti nostājās pret veselības ministri Ingrīdu Circeni (“Vienotība”), savukārt studenti un augstskolas pieprasīja izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa (Reformu partija) aiziešanu no amata.

Kažoka norādīja, ka tik daudz demisijas pieprasījumu konkrētiem ministriem nekad nav bijis. Vienlaikus, atskatoties uz 2012.gadu, politoloģe uzskata, ka tas ir labi. Pēc politoloģes teiktā, daudzie demisiju pieprasījumi ir simptoms tam, ka “ministriem ir izdevies izsist attiecīgās nozares no nulles punkta un pierādīt, ka reformas principā ir nepieciešamas”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kažoka piebilda, ka uzmanības lokā 2013.gadā būs ministrijas, kas mēģina kustināt reformas, piemēram izglītības, veselības un labklājības nozarē. Taču vēl lielāka uzmanība sabiedrībai būtu jāpievērš tām ministrijām, kur nekas nenotiek, piemēram iekšlietu un tieslietu jomā.

Politoloģe uzskata, ka ministri, kuri izpelnījušies demisijas pieprasījumus, nav sliktāki – viņi tieši otrādi ir labāki ministri, jo konkrētajos gadījumos demisijas pieprasījumi liecina, ka ministrs nav vienkārši sava darba atsēdētājs un vismaz kaut ko mēģina darīt.

Protams, sabiedrībai ir tiesības pieprasīt arī kvalitāti – ministram ir jāspēj reformas pasludināt lozungu līmenī, bet arī sastopoties ar pretestību, jāspēj līdz pārmaiņām nonākt, paskaidroja Kažoka.

Viņa pauda, ka gan Circenei, Ķīlim ir ļoti spilgti reformu pieteikumi, taču neviena no tām nav novadīta līdz loģiskām beigām. Tieši 2013.gads parādīs, kur ir vājie posmi to īstenošanā un vai tās vispār iespējams īstenot līdzšinējās valdības sastāvā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.