×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

Kažoka: Reformu partijai tagad dziļāk jāpadomā par savu nākotni

Foto - LETAFoto - LETA

Bijušā Valsts prezidenta kancelejas vadītāja Mārtiņa Bondara lēmums patlaban nesadarboties ar Reformu partiju (RP) partiju nostādījis visai neveiklā situācijā, taču vienlaikus devis ieganstu, lai RP dziļāk padomātu par savu nākotni, aģentūrai LETA sacīja sabiedriskās politikas centra “Providus” pētniece, politoloģe Iveta Kažoka.

“Pārmaiņu nepieciešamība RP ir briedusi sen, bet tagad būtu īstais brīdis izlemt, kāda būs partijas nākotne,” sacīja Kažoka.

Viņasprāt, RP ir iespējami divi turpmākās attīstības scenāriji. Pirmais paredzētu atrast motivāciju, lai RP arī turpmāk turētos kopā un saliedētos. “Tam būtu nepieciešams novērtēt partijas iekšējos kadrus, kuri patlaban ir palikuši ēnā. Starp RP deputātiem, jauniešu organizācijas rindās ir vairāki potenciāli spēcīgi politiķi,” sacīja Kažoka.

Otrs scenārijs, pēc politoloģes domām, paredz vai nu jaunu sākumu un jaunas organizācijas veidošanos, vai arī RP iekļaušanos kādā citā partijā, vai arī RP biedru sadalīšanos pa vairākām citām partijām. “Tāds scenārijs varētu īstenoties tad, ja RP neatradīs iekšējo motivāciju turpināt turēties kopā,” sacīja Kažoka.

Jautāta, vai RP rindās izdosies atrast kandidātu Rīgas mēra amatam, Kažoka sacīja, ka nezina RP rindās cilvēkus, kuri labi orientētos ar Rīgu saistītos jautājumos, taču patlaban partijai nav tik svarīgi cerēt uz Rīgas mēra krēslu, bet vairāk būtu jādomā par partijas nākotni.

Jau ziņots, ka Bondars nolēmis patlaban nesadarboties ar RP, jo RP vēlas veikt pārmaiņas soli pa solim, bet viņš uzskata, ka pārmaiņas jāveic daudz straujāk.

Bondars savu lēmumu aģentūrai LETA pamatoja ar to, ka RP neesot vēlmes veikt radikālas pārmaiņas. Pēc Bondara domām, RP zemie reitingi nozīmē, ka kaut kas ir “nogājis greizi”. Vaicāts, kādas tieši pārmaiņas RP vajadzētu veikt, Bondars uzsvēra, ka partijai pašai ir jānosaka savi mērķi. Viņš gan piebilda, ka, arī veicot pārmaiņas soli pa solim, rezultātā partija varētu arī nonākt pie nozīmīgām izmaiņām.

Kā žurnālistiem skaidroja RP līderis Valdis Zatlers, RP Bondaru redzējusi kā Rīgas mēra amata kandidātu, taču “diemžēl mūsu skatījumi par RP tālāko attīstību atšķīrās”, un tāpēc šodien neesot pieņemts pozitīvs lēmums. “Mēs gaidījām no Bondara plašāku rīcības plānu – diemžēl mēs to šodien nedzirdējām,” sacīja Zatlers.

Runājot par politiskā spēka nākamajiem soļiem, Zatlers pavēstīja, ka RP decembra sākumā uzsāktā pārveide noslēgsies 9.janvārī gaidāmajā RP frakcijas un valdes kopsēdē. Tajā tiks mēģināts optimizēt partijas operatīvo vadību, kas saistīta ar lēmumu pieņemšanu. Mērķis ir panākt, lai pieņemtie lēmumi kļūtu skaidrāki gan partijas biedriem, gan vēlētājiem, pavēstīja Zatlers.

Kā ziņots, RP Rīgas nodaļas valde pagājušajā nedēļā lūdza partijas valdes priekšsēdētāju Valdi Zatleru uzaicināt Bondaru iestāties RP, būt par pārmaiņu vadītāju un kopā īstenot partijas vadību. Rīgas nodaļa aicināja Zatleru uzrunāt Bondaru arī kā RP kandidātu Rīgas mēra amatam.

Bondars iepriekš atzina, ka viņam šī partija liekas “ļoti simpātiska”, jo spēj uzklausīt arī kritiku un “asus vārdus”, kurus viņš veltījis šim politiskajam spēkam iepriekš notikušajās sarunās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+