×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

Ķekavas “Sibīrijā” durvis ver jauns sociālais centrs

socmaja_052

Lauku pašvaldībās sociālās mājas neatklāj nemaz tik bieži. Vakar tāda diena bija pienākusi Ķekavas novadā.

 

Mazapdzīvotie Mellupi atrodas kilometrus 15 no Ķekavas centra pie robežas ar Olaines novadu. Purvu, tīreļu, mežu un dārzkopības kooperatīvu ieskauta nomaļa vieta, ko vietējie tālab mēdz saukt arī par Ķekavas “Sibīriju”. Šajā “Sibīrijā” pēc VAS “Latvijas valsts meži” reorganizācijas palika tukša māja, ko mežinieki uzdāvināja pašvaldībai, bet otru celtni turpat līdzās pašvaldība nopirka no bankas. Tas notika iepriekšējā deputātu sasaukuma laikā, kad pie Ķekavas varas grožiem visstingrāk turējās “Vienotība”, bija tā sauktais domes priekšsēdētāja Roberta Jurķa laiks. Nu “Vienotība” ir opozīcijā, taču tagadējā pozīcija bez politiskas skaudības lietu novedusi līdz galam.

Pašvaldība projektā ieguldīja Ls 250 000, kam klāt nāca Ls 18 000 no Lauku atbalsta dienesta. Celtnes ir renovētas un izskatās kā jaunas gan no iekšpuses, gan ārpuses. Tajās ir 12 dažāda lieluma istabas aptuveni 30 cilvēkiem, kā arī saieta telpa.

Pašvaldība šeit plāno izveidot arī tādu kā kultūras un sociālo centru, kur pulcēties ne tikai mellupiešiem, bet arī ļaudīm no tuvējā Plakanciema, Dzērumiem un Olaines novada pierobežas.

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos Igoris Maļinausks pastāstīja, ka pašvaldība, kurā dzīvo 25 000 deklarēto iedzīvotāju un aptuveni 5000 nedeklarēto, mītnes jautājumos sniedz palīdzību aptuveni 400 cilvēkiem, bet šobrīd rindā uz sociālajām istabām un dzīvokļiem ir ap 80 cilvēku.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+