×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. maijs, 2016
Drukāt

Kenija nobažījusies par lielo uzrādīto bezvalstnieku īpatsvaru Latvijā (21)

Foto-LETAFoto-LETA

Izskatot Latvijas nacionālo ziņojumu par cilvēktiesību situāciju, Kenija paudusi bažas par lielo uzrādīto bezvalstnieku īpatsvaru Latvijā, liecina ANO Cilvēktiesību padomes Vispārējā periodiskā pārskata darba grupas ziņojuma projekts.

Interaktīvā dialoga laikā Kenija atzinīgi novērtējusi iniciatīvas, kas pievēršas izaicinājumiem tolerances, iekļautības un diskriminācijas novēršanas veicināšanā. Tā arī paudusi atzinību par programmām, kas integrē cilvēktiesības mācību programmā, un par grozījumiem Pilsonības likumā. Vienlaikus Kenija paudusi bažas par lielo uzrādīto bezvalstnieku īpatsvaru Latvijā.

Savukārt Malaizija paudusi atzinību par Latvijas centieniem risināt problēmas, kas saistītas ar vardarbību ģimenē, tostarp veicinot dzimumu līdztiesību, kā arī aizsargājot personas ar invaliditāti. Tā arī mudinājusi Latviju uzraudzīt un nepieļaut nekādas darbības, kas leģitimizē nacismu un vardarbīgā ekstrēmisma ideoloģiju.

Filipīnas atzinušas Latvijas panākto progresu, tostarp veicinot dzimumu līdztiesību, aizsargājot sievietes pret vardarbību, veicinot izglītību un sabiedrības integrāciju un apkarojot naida noziegumus. Filipīnas gan izteikušas mudinājumu Latvijai risināt ziņotos cilvēku tirdzniecības gadījumus, kas joprojām turpinās.

Savukārt Nīderlande atzinīgi novērtējusi Latvijas pozitīvo lomu cilvēktiesību jomā un paudusi atzinību par tās paveikto preses brīvības jomā. Vienlaikus tā mudinājusi Latviju turpināt centienus tādās jomās kā tiesu sistēma un nediskriminācija.

Kā liecina ziņojuma projekts, Krievija esot paudusi “dziļas bažas” par regulāru nacismu attaisnojošu sabiedrisko pasākumu noturēšanu Latvijā. Tā joprojām bažījas par to Latvijas rezidentu situāciju, kuriem ir nepilsoņa statuss, un par lingvistisko minoritāšu situāciju.

Kostarika, kura atzinīgi novērtējusi nāves soda atcelšanu un grozījumus Latvijas Patvēruma likumā, paudusi bažas par Tiesībsarga biroja budžeta samazināšanu, sankciju trūkumu par spīdzināšanu un citiem jautājumiem.

Tajā pašā laikā Gana atzīmējusi ieslodzīto personu skaita samazināšanos Latvijā kopš 2013.gada. Tomēr tā paudusi bažas par apgalvojumiem par pārmērīga spēka lietošanu un sliktu izturēšanos pret aizdomās turētajām personām no tiesībsargājošo iestāžu amatpersonu puses aizturēšanas un izmeklēšanas laikā. Gana ierosinājusi Latvijai veikt pasākumus, lai šo problēmu risinātu.

Jau vēstīts, ka ANO dalībvalstis Latvijai cilvēktiesību jomā izvirza 173 rekomendācijas, iesakot risināt mazākumtautību integrācijas problēmas, nodrošināt patvēruma meklētāju tiesības, kā arī apkarot vardarbību ģimenē.

Rekomendāciju sākotnējo izvērtējumu veica Latvijas delegācija, pieņemot lēmumu atbalstīt 74 rekomendācijas, apņemoties līdz šā gada jūnijam izvērtēt 96 rekomendācijas, kā arī noraidot trīs rekomendācijas.

Latvija noraidīja tās rekomendācijas, kas aicināja mainīt valsts valodas politiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Ne jau lielvalstis,no kurām tā atkarīga,Kenija kritizēs!

 2. Vai tad Kenijā visiem migrantiem ir piešķirta Kenijas pavalstniecība?

 3. Toties Kenija ir izformējusi pat Bēgļu lietu departamentu,kurš pārraudzīja bēgļu reģistrāciju un uzturēšanu.

 4. Kas liedz šos nepilsoņus uzņemt žēlsirdīgajai Kenijai pašai,piešķirot viņiem savas valsts pilsonību? Ja jau pašai savi,no valsts bēgošie pilsoņi Kenijai nemaz nerūp! Par milzīgo,Vidusjūrā noslīkušo,tostarp kenijiešu,skaitu,Kenijas valdība nemaz nav noraizējusies?! Lai gan,par to jau nav jābrīnās,jo afrikāņi neuztrauc pat Āfrikas valstu savienību,kurā apvienotas ir visas Āfrikas valstis,izņemot vienīgi Maroku!

 5. Trūkst vārdu par šiem “secinātājiem”. Kapēc tāda Kenija nezina kā patiesībā darba tirgū un nekustamo īpašumu jomā uzvedas krievi Latvijā, kāpēc par to viņi nav informēti, ka notiek atklāts nacionālšovinisms un diskriminācija pret latviešiem no krievu puses?!

 6. Jā ,jā tagad Krievijas vietā bažas paudīs Kenija,Gabona,Angola, Nurkina-Fasi, Nigēra,Kongo Alžīrija,Iraka,Sīrija utt. kur vietējā āfikāņa vērtība ir mušas vērtībā ! Nekas 15 centi.

 7. Skatoties uz bildes, kur stāv Latviešu sievietes uz ielas un Latviešu omīte, nāk prātā, ko šī sieviete gados tagad domā! Ak žēliņ! Nu gan ir laiki pienākuši! Ar šādiem mērk…. ir jāstāv kopā uz Latviešu zemītes! Cik tālu esam Nodzīvojušies ar savu Neatkarību! Mīļā latiņa vairs nav! Un visi Politiskie solījumi ir Mūs noveduši gandrīz līdz izmiršanas!

 8. Kāds sakars Latvijai ar Keniju? Mums nevajag ne kādu Keniju! Un nevienu tautieti no turienes! Un ne no Etiopijas! Un ne no Kongo, vai Zambijas! Un pat ne no Ēģiptes, vai Turcijas! Nevienu!

 9. fcukainais grafists Atbildēt

  Uztrauktā Kenija varētu paņemt viņus pie sevis kopā ar mani….

 10. vai vovans varētu aizstāvēt no primātiem ?
  Jeb tas ir viņa roku darbs ?

 11. Nu gan sasmīdināja. Kenija var būt ar mieru piešķirt mūsu nabaga nepilsonīšiem savu pilsonību, ar varu. Jo paši brīvprātīgi viņi to nepieņem. Latvija ir demokrātiska valsts, ar varu nevienam neko neuzspiežam. Negrib kāds būt pilsonis, labi. Dažam labam girsveidīgajam pat netraucēja izbraukt uz Krieviju, jo tur esot labāka dzīve.

 12. slava reiriem, kuri atrada, kas mūs pamācīs ar KAROTI ēst!!!

 13. Piedāvāju Kenijas gudrajiem īso kursu Latvijas vēsturē.

 14. MERKATJIEM PROBLEMAS.

 15. Vai tiešām jau tik tālu esam,ka mums jāsāk klausīt ko mums ieteiks āfrikāņi,ne tikai “lielais,gudrais”brālis?Uz kurieni esam uzņēmuši kursu?Uz pirmatnējās kopienas valsts iekārtu?Man likās ,ka stājāmies Eiropas savienībā,nevis kaut kādā Āfrikas valstu savienībā.

 16. Latvija ar sapratni uztvērusi Kenijas bažas: turpmāk naturalizācijas pārbaudi varēšot kārtot augu diennakti septiņas dienas nedēļā …

 17. No kura laika Latvijai jāklausās Kenijas, Ganas padomi? Vai mēs varam ieteikt, kas jādara Kenijai un Ganai?

  • mēs nevaram, bet mums var !!!

   • Nu beidzot sāku kaunēties par savu valsti. Par politiķiem, kas valsts godu lēti iztirgojuši un mūsu brīnišķīgās Dievzemītes, mūsu vienīgās Tēvuzemes vārdu atļauj izmantot visai pasaulei par kājslauķi un dibendvieli.

Draugiem Facebook Twitter Google+