×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

Kerijs: Ukraina nav kaujas lauks starp Austrumiem un Rietumiem (2)

Foto - AFP/LETA FOTOFoto - AFP/LETA FOTO

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs izteicies, ka Ukraina nav un tai “nevajadzētu kļūt par Rietumu un Austrumu kaujas lauku”, ziņo ASV mediji.

“Runa nav par Krieviju vai ASV. Runa ir par Ukrainas tautu un ukraiņu izvēlēm veidot savu nākotni. Mēs gribam sastrādāties ar Krieviju un citām valstīm, ar visiem, lai parūpētos, ka turpmāk viss notiek miermīlīgi,” sacījis ASV valsts sekretārs. Ar šādu paziņojumu Kerijs nāca klajā pēc tikšanās ar Britānijas ārlietu ministru Viljamu Heigu. “Vašingtona un Londona uz notiekošo Ukrainā raugās vienādi. Runa ir par brīvas un demokrātiskas Ukrainas tiesībām pašai pieņemt lēmumus,” piebilda britu ārlietu ministrs.

Arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs solījis neiejaukties Ukrainas iekšpolitikā un galvoja, ka “Krievija turpinās neiejaukšanās politiku”. Tikmēr Krievijas parlamenta apakšpalātas deputāts Leonīds Sluckis paziņojis, ka Maskava uzskata, ka Ukrainas leģitīmais prezidents ir Viktors Janukovičs, un apšauba Augstākās radas lēmumu par Janukoviča atstādināšanu.

Tikmēr Ukrainas pagaidu iekšlietu ministrs Arsens Avakovs parakstījis pavēli par milicijas īpašās vienības “Berkut” likvidēšanu, informē ārvalstu ziņu aģentūras. “Berkut” kaujinieki tiek vainoti par vardarbīgu vēršanos pret Ukrainas protestētājiem, kuri kopš pērnā novembra piedalījās pret nu jau gāztā Janukoviča varu. Ukrainas milicijas īpašajā vienībā “Berkut” darbojās aptuveni četri tūkstoši labi apmācītu kaujinieku, kuri specializējušies nemieru savaldīšanā un ātrās reaģēšanas operāciju veikšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kops pirdeli9 Keriju, so teroristru un Sīrijas tautas slepkavu, visa pasaule uzsktata par plānprātiņus, tas nerod citu vietu saviem vēmieniem ka LA 🙂 Vel der tikai savos sūdos 3 gadus pie vjetnamiešiem bedrē nosēdējušā Makkeina..

  2. Pareizi vien ir: vispirms tā ir tautas cīņa par DEMOKRāTIJU un pret TOTALITāRISMU un diktatūru valsts varas augstākajās struktūrās. 21. gadsimts tomēr būs cilvēka brīvības laikmets.

Draugiem Facebook Twitter Google+