×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
26. septembris, 2016
Drukāt

KGB metodes jaunā mērcē. Ļaunuma daba un kā tai pretoties terorisma un informācijas kara ēnā (19)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vai nu ministri bija naivi, vai savaņģošanas politikā neiesvaidīti, bet iekrita kaimiņvalsts cilpā kā zaķi. Arī rūdītais mednieks Dūklavs. Notikums par trīs zaļzemnieku ministru tikšanos ar Krievijas vicepremjeru zivju fabrikā gana apspriests, taču pamācošs piemērs, kas rāda, kā Putina impērija tur Latviju stobra galā. Tak ne jau ar palīdzīgu nodomu mūsējos aicināja, bet kārtējo reizi iedzīt ķīlīti, padrupināt, uzpilināt uz kaitinoši neatkarīgā letiņu paura kādu sēra pili.

Nekā jauna – atzinuši Krievijas metodoloģijas pētnieki. Pirms trīs gadu desmitiem KGB* attīstīts paņēmiens, ko sauc par refleksīvo kontroli, kad, zinot oponenta vēlmes, iedod viņam tādus kairinājumus jeb signālus, lai panāktu vajadzīgo reakciju un rīcību.

Ko darīt “oponentam”? Atrast savu sudraba lodi.

Tās meklēšanā “Mājas Viesī” aicināti piedalīties: Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors ANDIS KUDORS, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs JĀNIS SĀRTS, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks ULDIS LIELPĒTERS, Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore RITA RUDUŠA un Anglikāņu baznīcas mācītāja JĀNA JĒRUMA-GRĪNBERGA.

Valsts pamatu drupinātāji 

Kad atkal dzirdu, ka kāds tautietis publiski zūdās par dzīvi Latvijā, ir apvainojies uz “to valsti” un vēl piešauj žagariņu par “labajiem padomju laikiem”, gribas saukt – uz kā dzirnavām lej ūdeni? Austrumeiropas politikas pētnieks Andis Kudors iesaka vispirms atdalīt jēdzienus valdība un valsts un neaizrauties ar trakām emocijām un galējām frāzēm, vērtējot pašu ievēlēto varu.

– Redzam, ka Krievijas varas organizētie propagandisti Latvijas virzienā tēmē uz to, kas grauj tautas pašapziņu. Viņu vēstījumi ir dažādi – krievu auditorijai tas ir aicinājums būt par krievu pasaules daļu, latviešiem tiek kultivēts propadomju sentiments par zaļo zāli jaunībā. Re, kā jums gāja padomju laikā, bijāt mūsu Rietumi, mēs jūsos ieguldījām! Un tie ir meli, jo mēs ieguldījām, bet viņi mums atņēma. Otra lieta, ko dara Krievija, – cenšas mazināt mūsu uzticēšanos pašu varai. Daļēji attieksme pret valsts varu kā kaut ko tālu, ar kuru nevajag sadarboties, inercē saglabājusies no padomju laika, taču daļa mērķtiecīgi nāk no viņu propagandas – neuzticieties varai, visi ir sakompromitējušies, korumpanti, izņemot, protams, Putinu.

Pērn Rīgā atvērtā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts par visvairāk apdraudēto nosauc valsts vienotību.

– Ļoti labs veids, kā šķelt, ir stāsts, ka Latvija nevar pastāvēt, tā ir izgāzusies, ka ejam no vienas sliktas lietas uz otru un visi bēg projām. Mūsu gaidas iepretim realitātei atšķiras – visvairāk tas izpaudās krīzes laikā, kad ļoti daudzām ģimenēm bija skarbi apstākļi. Un tad to domu iesēja galvā un ekspluatēja.

Pie pamatu drupināšanas pasākumiem pieskaitāms jau pieminētais randiņš ar Krievijas viceprezidentu Arkādiju Dvorkoviču. Vispirms jābrīnās – kā tad tā – tik augsta ranga činavnieks atvaļinājumā brauc uz krievvalodīgajiem tik nedrošo Latviju? Joks, protams. Dvorkoviča misija – tā pati šķelšanas politika attiecībās ar Eiropas Savienību un Rietumiem. Krievija mēģina runāt ar katru valsti atsevišķi, izmanto selektīvu pieeju un meklē tos politiķus, kurus neinteresē tādas vērtības kā tiesiskums, arī plašāk starptautiskās attiecības un likuma vara, spriež A. Kudors. Viņš vēl saprastu, ja šāda pašiniciatīva notiktu ar kādu no ES vai NATO demokrātiskā kluba valstu ministriem, bet ar Krieviju, pret kuru noteiktas sankcijas ar mērķi uzturēt starptautisko normu nozīmīgumu!

– Jo vairāk valstu ignorēs principus, par kuriem esam vienojušies starptautiskajā politikā, jo vairāk šie principi saļodzīsies, – piebilst pētnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Vai patiesi stulbi, ja stulbi rīkojas vai arī …. Ja valsts prezidents pie sava standarta reklamē pavārgrāmatu, tad modes skatē , kur vel tālāk? Tas jau liecina par provinciālismu. Tad tās privātās medības ar valsts amatpersonu – ministru…Jā un vel slepenā tikšanās ar lācu zemes valdošo viesi.= Savulaik elites personas gāja spēlēt kārtis uz PSRS vēstniecību un rezultāts – tāpat brauca ”apskatīt” austrumus zaldātu pavadībā…

 2. Stulbumam nav robežu! (te par rakstu runāju).
  Nedrukājiet vairs tādas muļķības, lūdzu!

 3. Pilnīgi tukša un stulba muldēšana!Interesanti ko un par ko autors grib pārliecināt?Protams vispareizākās ir homo Rinkēviča darbības kuru rezultāti labi redzami gan Jūrmalas ekonomikā,gan ostu ekonomiskajos rādītājos.Salīdzinot ar to Dūklava rīcība ir ar pilnīgi pretēju mērķi un noteikti nosodāma.Nedod Dievs jasāksim vēl ko uz Krieviju eksportēt!

 4. “R. Ruduša. Viņasprāt, šajā situācijā jārunā valodā, kuru krievvalodīgie saprot, jo primārais uzdevums ir cilvēku sasniegt un radīt piederības sajūtu, tad līdzi nāks arī interese par valsts valodu”- tieši šāda attieksme un krieviskās LTV programmas raisa interesi par valsti un Valsts valodu!!!

 5. no malas 26. septembris, 2016 23:34
  Atbildēt

  Smieklīgi nu valsts tērēs miljonus lai atspēkotu kremļa troļus, bet tos, kas pašaizliedzīgi ir to darījuši bez maksas visus šos gadus, neguļot naktis un pat kavējot darbu, aktīvi un faktoloģiski apgāžot kremļa melu propogandu, parasti tiek ik pa laikam bloķēti Delfos, LA portālā, Apollo tiem neļauj Latv.radio 1 izteikties, bloķējot ilglaicīgi, vai pārtraucot pusvārdā, tā sacītā jēgu kropļojot. Un bez šiem patiesajiem un sīkstajiem valsts patriotiem, sen kremļa melu bloki par vēsturi, par latviešiem utt. tiktu jau uztverti kā patiesība, sen mūsu cilvēki, īpaši jaunatne būtu daudz, daudz nezinošāka. Jo ļoti daudzi komentāri ir ļoti vispusīgi un plaši apskata seno un mūsdienu vēsturi, atspēkojot kremļe troļļu falsifikācijas un melu jūru un šie brīvptātīgie to darairkdienu ik nakti neprasot nekādu atlīdzību, kaut valsts rīcībā ir zinoši , profesionāli dažādu jomu cilvēki, kas varētu nākt palīgā patriotiem šajā informācijas karā , nevis ar tukšu, parasti piesardzīgu puspatiesīvu muldoņu izpaustos ļoti epizodiski un galvenais – ļoti neefektīvi!

 6. Вот лучше бы дамочка писала что-нибудь про культуру, а не про идеологические войны. Ну, не получается у неё. Впрочем, у так называемых экспертов, тоже получается плохо. Они ведь по сути точно такие же пропагандисты, бойцы идеологического фронта, как и те, кого они итиеватое название их должностей никак не придаёт веса их мнению и их словам.

  • Вот лучше бы дамочка писала что-нибудь про культуру, а не про идеологические войны. Ну, не получается у неё. Впрочем, у так называемых экспертов, тоже получается плохо. Они ведь по сути точно такие же пропагандисты, бойцы идеологического фронта, как и те, кого они столь яростно криткуют. Витиеватое название их должностей никак не придаёт веса их мнению и их словам.

 7. Dienestiem jau jāseko līdzi visiem apdraudējumiem.Bet ne jau nu tādi pataloģiski patriotiski raksti,kā šis. Cik gan tālu tas viss no tautas patiesās izdzīvošanas rūpes ! Tautu baida ar sen aizmirstu kāgēbē un smirdīgiem Krievijas TV raidījumiem,kurus ,izņemot detektīvus,retais skatās. Tai pašā laikā tautai vairāk kā skaidrs,ka valsts sen ir apdraudēta no badīgi ciniskās kliķes…

 8. Smieklīgi nu valst tērēs milhonus lai atspēkotu kremļa troļus, bet tos, kas pašaizliedzīgi ir to darījuši bez maksas visus šos gadus, neguļot naktis un pat kavējot darbu, aktīvi un faktoloģiski apgāžot kremļa melu propogandu, parasti tiek ik pa laikam bloķēti Delfos, LA portālā, Apollo tiem neļauj Latv.radio 1 izteikties, bloķējot ilglaicīgi, vai pārtraucot pusvārdā, tā sacītā jēgu kropļojot. Un bez šiem patiesajiem un sīkstajiem valsts patriotiem, sen kremļa melu bloki par vēsturi, par latviešiem utt. tiktu jau uztverti kā patiesība, sen mūsu cilvēki, īpaši jaunatne būtu daudz, daudz nezinošāka. Jo ļoti daudzi komentāri ir ļoti vispusīgi un plaši apskata seno un mūsdienu vēsturi, atspēkojot kremļe troļļu falsifikācijas un melu jūru un šie brīvptātīgie to darairkdienu ik nakti neprasot nekādu atlīdzību, kaut valsts rīcībā ir zinoši , profesionāli dažādu jomu cilvēki, kas varētu nākt palīgā patriotiem šajā informācijas karā , nevis ar tukšu, parasti piesardzīgu puspatiesīvu muldoņu izpaustos ļoti epizodiski un galvenais – ļoti neefektīvi!

 9. “Eiropas līdzekļu ieguldījums Latvijā, sevišķi, ja tas ir stabils un prognozējams, vairo valsts iedzīvotāju atbalstu Eiropas idejai. Un pretēji — jo lielāka nabadzība, jo lielāka būs eiroskepse.” Georgs Andrejevs
  ( Ar lāča ausīm Eiropas cepurē, 24.04.2012. Providus.lv)
  ==================================================================
  Jo lielāka nabadzība, jo niknāk propagandisti kudori&Co. dārdina antikomunisma-rusofobijas bungas.
  Lai dārdina, ja labi maksā, man neskauž.

 10. CIA plukatas, kopā ar volstrītas-pentagona teroristeļu bandas mežoņiem, to nabaga asv valsteli padarījušas turpat vai par Getliņi-2 ..steidzami japalīdz !

 11. Cik var ņemties ar to pierobežu! Tie, kas tur dzīvo tak nemaksās ne pliku kapeiku par LTV uztveršanu un tāpēc variet tur būvēt ko tik vien vēlaties. Bet ne jau tie taisa politiku. Cik zems ir pašu LA komentētāju patriotiskās sapratnes līmenis – var tikai pabrīnīties

 12. Cik var ņemties ar to pierobežu! Tie, kas tur dzīvo tak nemaksās ne pliku kapeiku par LTV uztveršanu un tāpēc variet tur būvēt ko tik vien vēlaties. Bet ne jau tie taisa politiku. Cik zems ir pašu LA komentētāju patriotiskās sapratnes līmenis – var tikai pabrīnīties

 13. A pie jums atkal afro-amerikāņus šauj…..
  Šodien atkal šaudīšanās ASV lielveikalā – a mūs te ar kādu bulšitu internetā baida…

 14. autors man atgādina PSRS laiku ideologu. Tad jebkāda valsts kritika tika vērtēta kā “dzimetnes nodevība” ar visām no tā izrietošajām sekām. Vārdu sākot – visi muti ciet, lai ienaidnieki nevarētu līgsmot..

 15. Kapec Latvijas mediji nestrada ar krievijas opoziciju . Vajag aicinat TV un radio vinus regulari komentet. Un obligati aicinat popularus Ukrainas zurnalistus , kas var runat par situaciju okupetajas teritorijas . Vispar raksts ir nekonkrets . No ka baidamies?

 16. Nu tad pakontrolējiet paši, ko raksta blogeri šajā avīzītē!!!

 17. Nesen RVT raidījumā par vecajiem “labajiem” laikiem sūrojas Strautiņa kungs>

Draugiem Facebook Twitter Google+