Latvijā
Kriminālziņas

Kiberuzbrukumus šodien piedzīvojušas piecas Latvijas interneta vietnes 16

Foto pixabay.com

Latvija šodien piedzīvojusi jaunus pārslodzes kiberuzbrukumus kopumā piecām interneta vietnēm, tostarp viens no uzbrukumiem noticis ziņu aģentūrai LETA, tās darbu paralizējot uz vairākām stundām, šovakar vēstīja „LNT Ziņas sešos”.

Kā raidījumam apstiprināja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā “Cert.lv”, šīs dienas uzbrukumiem līdzīgi kā vakar e-veselības sistēmai izmantota izkliedētā pakalpojumu bloķēšanas metode. Ar to serveriem tiek sūtīti desmitiem tūkstoši pieslēgšanās pieprasījumu sekundē. Serveris ar to netiek galā, un notiek pakalpojuma bloķēšanās.

“Cert.lv” vadība šodien pabeigusi analizēt uzbrukumu e-veselības sistēmai un secinājusi, ka tā nav uzlauzta un nav nozagti vai noplūduši sensitīvi dati. “Šādi uzbrukumi ir savā būtībā ļoti brutāli – pievērst negatīvu uzmanību, visticamāk, e-veselības projektam. Šie vienkārši ir blakus efekti, ar kuriem parādīt valsts nespēju reaģēt. Tā tendence ir globāli, tas nav tikai Latvijā, ka jebkurš jauns projekts šādā veidā tiek izmocīts, tā ir tāda kā rūdīšana. Virkne citu projektu šādi ir cietuši, bet tikai ap tiem nav bijusi tāda rezonanse,” saka “Cert.lv” vadītājas vietnieks Varis Teivāns.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā raidījumam arī atzina, ka diemžēl nav iespējams noskaidrot reālo uzbrucēju, jo serveriem vienlaikus notiek ļoti daudz uzbrukumu.

LA.lv