×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Kijeva un Maskava sāk sarunas, bet kaujas turpinās (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas valdība paziņojusi, ka panākusi “abpusēju sapratni” ar Maskavu par prezidenta Petro Porošenko piedāvāto plānu konflikta izbeigšanai Ukrainas austrumu apgabalos, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Ukrainas Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā teikts, ka Kijevā pēdējo divu dienu laikā Ukrainas un Krievijas pārstāvji tikušies trīs reizes, lai pārrunātu Porošenko piedāvāto plānu nemieru izbeigšanai valsts austrumu apgabalos. “Sarunu rezultātā puses ir panākuša abpusēju sapratni par galvenajiem plāna ieviešanas posmiem un prioritātēm situācijas atrisināšanai Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabalos,” teikts ministrijas paziņojumā. Tiesa, sīkākas detaļas par šīm sarunām netiek izpaustas. Tikmēr Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers paziņojis, ka pirmo reizi pēdējo mēnešu laikā centienos noregulēt Ukrainas konfliktu ir redzama “kaut kāda gaisma tuneļa galā”.

Porošenko arī licis vardarbības pārņemtajos austrumu apgabalos izveidot humānos koridorus, pa kuriem civiliedzīvotājiem būtu iespēja pamest teritorijas, kurās norisinās kaujas starp Ukrainas drošības spēkiem un prokrieviskajiem separātistiem, paziņojis Ukrainas prezidenta birojs. Porošenko norīkojis valdību un drošības iestādes uzņemties cilvēku pārvešanu no teritorijām, kurās tiek veiktas militārās operācijas. Viņš arī devis rīkojumu izveidot medicīniskās palīdzības punktus bēgļiem, kā arī izveidot īpašus centrus ūdens, pārtikas un medikamentu nodrošināšanai civiliedzīvotājiem. Līdz šim lielākā daļa bēgļu, kuru skaits saskaņā ar ANO bēgļu aģentūras datiem maijā sasniedz desmit tūkstošus, nav saņēmuši Kijevas valdības palīdzību.

Ukrainas austrumos sīvās kaujas nerimās arī pagājušajā naktī. Tās laikā Ukrainas spēkiem izdevās atsist uzbrukumus lidlaukiem Luhanskas un Doņeckas apgabalos. Ukrainas drošības spēku pretterorisma operācijas pārstāvis Vladislavs Seļezjanovs paziņojis, ka kaujās pagājušajā naktī nogalināti aptuveni 40 prokrievisko kaujinieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. kapec makeins baz savu garo degunu eiropa,lai kratas prom uz savu ameriku-cuka pedejais.

  2. Ar atbilstošu naudas gribu,kā jau algotņi!

  3. Ukraina teica,ka teroristi tikšot iznīcināti dažās stundās,bet nu jau divi mēneši būs un teroristi tikai aug augumā.Zēl nabaga iznīcinātos mierīgos iedzīvotājus,tos gan viņiem ir izdevies viegli iznīcināt.Nožēlojami.

  4. Tātad kaujas pieņem apmērus un nekādīgi nenoplok. No tā secinām ka valdības delēģēto spēku apjomi ir nepietiekami un tehniski vāji nodrošināti .Pretējās puses teroristu grupas(separātisti) ir izrādijušās apjomos daudz lielākas ar atbilstošu cīņas gribu. Iestigšana purvā līdz ausīm arī sakas ar mazumiņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+