×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. februāris, 2012
Drukāt

Ķīlis: bērnudārzos bērniem jāmācās latviešu valoda

bernudarzs

Jau bērnudārzos bērniem būtu jāmācās latviešu valoda, taču tas nekādā gadījumā nedrīkstētu notikt veidā, kas traucētu bērnu attīstību, intervijā aģentūrai BNS sacīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

“Ir diezgan skaidrs, ka visos bērnudārzos latviešu valodā ir jābūt pedagoģiskajai darbībai. Turklāt, visticamāk, ka tās nav tikai divas valodas, bet ka nodarbības notiek vēl kādā citā valodā,” paskaidroja Ķīlis.

Tačvu viņš atzina, ka no pedagoģiskā aspekta ir labi, ka arī bērnudārzā bērni, kas mājās nerunā latviski, runā vecāku valodā.

“Ņemot vērā to, ka latviešu valoda ir pamatvaloda Latvijā, šīs valodas proporcijai ir jābūt arī bērnudārzā. Taču tas nedrīkst kaitēt bērniem apgūt kaut kādas intelektuālas iemaņas. Spiest latviešu valodā mācīties, ja tas traucē viņu attīstībai, nav pareizi. Kāpēc to vajag darīt? Es tam vispār neredzu jēgu, tā būtu tāda etniskā uzspiešana,” uzsvēra ministrs.

Viņš arī ir pārliecināts, ka bērnudārzi, kuros mācības notiek krievu valodā, nav jālikvidē, taču latviešu valodai bērnudārzā būtu jābūt jau salīdzinoši agri kā mācību vielai.

Pirms referenduma par divvalodību publiskajās diskusijās izskanēja daudz pārmetumu, ka latviešu un krievu valodā runājošo vecāku bērni tiek mācīti katrs savas valodas dārziņos un šo kārtību vajadzētu mainīt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+