×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Ķīnā cels augstāko ēku pasaulē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pasaulē augstāko debesskrāpi paredzēts uzcelt Čangšas pilsētā Hunaņas apgabalā Ķīnas dienvidos. Kā paziņojuši firmas “Broad Group”, kas veiks celtniecību un kuras galvenā mītne arī atrodas Čangšā, pārstāvji, augstceltnes būvi paredzēts veikt 90 dienās un pabeigt līdz nākamā gada martam.

 

Novembra beigās, kad būs pabeigta celtniecības darbu saskaņošana ar vietējām varas iestādēm, tiks likti ēkas pamati. Lai ievērotu pašu noteikto grafiku, celtniekiem katru dienu jāuzslien pieci no ēkas 220 stāviem, ziņo augsto tehnoloģiju vietne “Gizmodo.com”. Ēkas projektēšanā esot piedalījušies daži arhitekti un inženieri, kas pirms tam strādājuši “Burj Khalifa” debesskrāpja, kas šobrīd ir augstākais pasaulē, celtniecībā Dubaijā. Ķīnas firma “Broad Group”, kas būvēs par “Debesu pilsētu” dēvēto augstceltni Čangšā, ir uzcēlusi vairākus desmitus augstceltņu, tajā skaitā 30 stāvu viesnīcu 15 dienās jeb 360 stundās. Šāds būvdarbu temps ir iespējams, izmantojot iepriekš izgatavotas konstrukcijas saskaņā ar firmas patentēto moduļu tehnoloģiju. Firmas “Broad Group” vecākā viceprezidente Džuljeta Dzjana interneta vietnē “Construction Week Online” apliecinājusi, ka “būvdarbi noritēs, kā plānots, pabeidzot piecus stāvus dienā”.

Atšķirībā no 829 metrus augstā “Burj Khalifa” torņa, kam ir tikai 163 apdzīvojami stāvi, 838 metrus augstajai “Debesu pilsētai” būs 220 apdzīvojami stāvi, kas aizņems 83 procentus ēkas platības.

“Debesu pilsētā”, kur būs arī biroji, skolas, slimnīcas, veikali un restorāni, varēs izvietoties 
31 400 cilvēku “gan ar augstiem, gan zemiem ienākumiem”, paziņojuši būvfirmas pārstāvji. Iemītniekus vajadzīgajā stāvā nogādās 104 ātrgaitas lifti. Ēka varēšot izturēt līdz deviņām ballēm stipru zemestrīci un līdz trim stundām ilgu ugunsgrēku, kā arī būšot ārkārtīgi ekonomiska enerģijas patēriņā, jo aprīkota ar īpašas konstrukcijas četrkāršiem logiem, siltuma atgūšanas sistēmu un gaisa kondicionēšanas iekārtām, kas jau izmantotas firmas agrākās būvēs.

Kā raksta “Gizmodo.com”, būvfirmas pārstāvji izteikušies, ka kvadrātmetrs telpas “Debesu pilsētā” izmaksāšot 1500 dolārus pretstatā 15 000 dolāru izmaksām Dubaijas tornī, kur nav izmantota iepriekš izgatavotu moduļu tehnoloģija. Atsaucēs internetā eksperti izsakās, ka celtniecības darbu mazākas izmaksas Ķīnā saistītas ar zemāku atalgojumu vietējiem strādniekiem un arodbiedrību neesamību vai nespēju aizstāvēt darbinieku intereses.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+