Kultūra
Teātris un kino

Kinoteātris “Forum Cinemas” pirmoreiz izsludinājis atlaižu akciju Latvijas filmām1


Kadrs no filmas “Bille”.
Kadrs no filmas “Bille”.
Foto – Jānis Deinats

Pirmoreiz “Forum Cinemas” vēsturē izsludināta atlaižu akcija, kas attiecas tieši uz Latvijas kino – visu augusta mēnesi kinoteātrī “Kino Citadele” darbojas sistēma “Latvijas filmas par īpašu cenu”.

Nacionālais Kino centrs jau ziņojis, ka 2018. gadā ievērojami pieaugusi kinoskatītāju interese par Latvijas filmām – pirmajā pusgadā skatītāju skaits kinoteātros pārsniedzis 290 000, nacionālā kino tirgus daļa nostabilizējusies ap 24%, Latvijas filmas ieņem cienījamas vietas apmeklētāko filmu sarakstā un pavada ilgu laiku kinoteātru repertuārā. Viss šis apstākļu kopums ļāvis filmu izplatīšanas uzņēmumam “Forum Cinemas” pirmo reizi koncentrēt uzmanību tieši uz Latvijas filmām, izsludinot speciālu akciju – atlaides biļetēm uz Latvijas kino, piedāvājot visu augustu apmeklēt repertuārā atrodamās Latvijas filmas par īpašu biļetes cenu – 3 EUR.

SIA “Forum Cinemas” mārketinga vadītājs Jānis Landmanis saka: “2018. gads ir īpašs ne tikai ar Latvijas simtgadi, bet arī ar latviešu kino piedāvājumu, kurā pieaudzis ne tikai filmu skaits, bet arī kvalitāte. To ir novērtējis arī skatītājs – filmas uz kinoekrāniem turas neparasti ilgi un pieprasījums nesamazinās arī vasarā. Piemēram, komēdija “Kriminālās Ekselences fonds” tiek demonstrēta jau vairāk nekā pusgadu, kas kinoteātra repertuārā ir liels retums. Kopš augusta sākuma, kad izsludinājām speciālo piedāvājumu kinoteātrī “Kino Citadele”, mēs redzam, ka iespēju noskatīties latviešu filmas tikai par 3 eiro ir novērtējuši gan tie skatītāji, kuri nāk noskatīties šīs filmas atkārtoti, gan tie, kuri vēl nebija paguvuši tās redzēt uz lielā ekrāna.“

Šobrīd kinoteātra “Kino Citadele” repertuārā atrodamas četras Latvijas filmas, visas pirmizrādi svinējušas 2018. gadā; divas no tām veidotas Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei – režisores Ināras Kolmanes spēlfilma “Bille” (uz ekrāniem kopš 20. aprīļa) un brāļu Raita un Laura Ābeļu dokumentālā spēlfilma “Baltu ciltis” (uz ekrāniem no 16. maija). Jaunākā no akcijā iekļautajām filmām ir Andreja Ēķa komēdija “Blēži” (pirmizrāde 1. jūnijā), bet “repertuāra veterāns”, kā jau minēts, ir Oskara Rupenheita komēdija “Kriminālās ekselences fonds” (pirmizrāde 2. februārī).

24. augustā “Kino Citadele” repertuārā parādīsies šobrīd piektā Latvijas filma – Jura Podnieka studijā veidotā režisores Antras Cilinskas dokumentālā filma “Iemesti pasaulē”, krāsains stāsts par vienu no pasaulē slavenākajiem Austrālijas mūsdienu māksliniekiem, trimdas latviešu ģimenē dzimušo Imantu Tilleru (1950); paralēli Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā apskatāma arī vērienīga Imanta Tillera darbu izstāde, kas ietilpst Latvijas simtgades pasākumu programmā.

LA.lv