×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2017
Drukāt

Ķīpsalas monstram stājies spēkā mūža ieslodzījums (5)

Apsūdzētais Ņikita Konokotovs tiek saslēgts rokudzelžos Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā pēc sprieduma - mūža ieslodzījums - pasludināšanas krimināllietā par divu sieviešu noslepkavošanu Ķīpsalā 2014.gada decembrī.Apsūdzētais Ņikita Konokotovs tiek saslēgts rokudzelžos Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā pēc sprieduma - mūža ieslodzījums - pasludināšanas krimināllietā par divu sieviešu noslepkavošanu Ķīpsalā 2014.gada decembrī.

Foto - LETA

Augstākā tiesa (AT) 2.oktobrī atteica kasācijas kārtībā pārbaudīt Rīgas apgabaltiesas lēmumu divu sieviešu nogalināšanā notiesātā jaunieša lietā, tādējādi spēkā ir stājies apgabaltiesas lēmums, ar kuru jaunietis sodīts ar mūža ieslodzījumu, informēja AT pārstāve Baiba Kataja.

AT atteica pārbaudīt lietu, jo tās ieskatā kasācijas sūdzība nav pamatota.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 8.jūnijā atstāja negrozītu jaunietim par divu sieviešu noslepkavošanu Ķīpsalā 2014.gada decembrī piespriesto mūža ieslodzījumu.

Kurzemes rajona tiesa (tagad Pārdaugavas tiesa) jaunietim kā galīgo sodu noteica mūža ieslodzījumu, bez mantas konfiskācijas ar policijas kontroli uz trīs gadiem. Tāpat tiesa nolēma, ka apsūdzētajam jāmaksā cietušo pieteiktās kompensācijas aptuveni 16 000 eiro apmērā. Viņam arī valstij jāsamaksā 3600 eiro kompensācija, ko iepriekš tā bija izmaksājusi cietušajiem. Prokurors tiesu debatēs apsūdzētajam bija lūdzis piemērot mūža ieslodzījumu.

Kad tiesa sāka lietas izskatīšanu, apsūdzētais jaunietis savu vainu viņam inkriminētajos noziegumos kategoriski noliedza.

Saskaņā ar apsūdzību 2014.gada 6.decembrī pēc alkoholisko dzērienu lietošanas apsūdzētais devies mājās, bet pa ceļam saticis savu pirmo upuri. Nolūkā nozagt sievietei naudu jaunais vīrietis viņai piezadzies no aizmugures un ievilcis krūmos. Apsūdzētais sācis sievieti žņaugt, līdz viņa nokrita.

Pēc tam viņš vairākas reizes – ne mazāk kā septiņas – iesita sievietei pa galvu un krūškurvi. Vēlāk, kad sieviete sāpēs skaļi kliegusi, apsūdzētais vēl viņai pāris reizes iesitis.

Vēlāk apsūdzētais sievietei novilka zeķubikses, apakšveļu, paņēma blakus esošu koka zaru un vairākas reizes ievadīja zaru sievietes makstī. Pēc šo noziegumu veikšanas apsūdzētais pārmeklēja sievieti, lai atrastu kādu mantu, tomēr tas viņam neizdevās. Saprotot, ka viņš sievieti nogalinājis, jaunietis viņai virsū sametis koka zarus.

2014.gada 18.decembrī apsūdzētais pēc alkohola lietošanas devās uz savām mājām, kur netālu no dzīvesvietas pamanīja otru upuri. Apsūdzētais, būdams alkohola reibumā, ar nolūku viņu apzagt palūdza sievietei cigareti. Kad viņa atteikusi, apsūdzētais viņai piezadzies no aizmugures, sācis žņaugt un arī otru sievieti ievilcis krūmos.

Tur viņš sācis sievieti sist, vēlāk – tāpat kā pirmajam upurim – ievadīja koka zaru makstī. Pēc sievietes nāves viņš viņu pārklājis ar paklāja gabaliem, pirms tam sievieti aplaupot. Tāpat viņš jau vēlāk, pēc sievietes nāves, nolaupīja sievietes pasi.

Jau dažas stundas pēc otrās slepkavības policija aizdomās par noziegumu izdarīšanu aizturēja 1996.gadā dzimušu jaunieti.

Jaunietis joprojām atrodas apcietinājumā un tiesu psihiatriskajā ekspertīzē viņš atzīts par pieskaitāmu. Viņš agrāk policijas redzeslokā nebija nonācis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Mūža ieslodzījums – būtībā kaut kas nāvei līdzīgs. lai nu līdz mūža galam padzīvo miris.,

  2. Ak Dievs, káds slims izdzimtenis. Tádiem vajag náves sodu atjaunot, nevis valsts maizi ést.

  3. nu tados gadijumos tomer vajag atjaunot augstako soda meru.

  4. Zinot LA stilu, ja jaunietis nebūtu krievs, tad virsraksts būtu šāds: ”Okupācijas nomocītajam jaunietim atstāj spēkā bargu spriedumu”. Tā kā jaunietis ir krievs, tad, protams, ”Ķīpasalas monstrs”. Tas nekas, ka par šo lietu attiecīgais žurnaļuga zina precīzi tik daudz, cik izlasīja prokuratūras preses relīzē.

    • neraksti muļķības Atbildēt

      Šeit nu tautība nav svarīga. Arī abi upuri nebija latvieši. Mūķene bija baltkrieviete, bet otra sieviete – krieviete.

Draugiem Facebook Twitter Google+