Klavierēm vajadzīgs mitrinātājs un skaņošana 0

Dzīvojam trīsistabu dzīvoklī, mums ir centrālā apkure un līdz ar to ļoti sauss gaiss. Meita šogad sāka mācīties mūzikas skolā, un tad skaņojām klavieres, bet pēc dažiem mēnešiem tas jādara atkal. Meistars teica, ka vainīgs sausais gaiss, lai gan klavieru apakšā liekam burkas ar ūdeni un dvieli uz radiatoriem. Iesakiet, lūdzu, kādu ne pārāk dārgu gaisa mitrinātāju, kas darbotos visu dienu, nevis tikai pāris stundu vakaros. 
Valentīna V. Lielvārdē

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!
Lasīt citas ziņas

Klavieres mājas apstākļos ieteicams skaņot divas reizes gadā – kad sākusies apkures sezona un kad tā jau beigusies, jo šajos periodos ievērojami mainās gaisa mitruma procents telpā un instruments vairs pareizi neskan. Centrālapkure ievērojami maina gaisa mitrumu telpā, turklāt klavieres nekādā gadījumā nedrīkst atrasties blakus radiatoriem. Šim mūzikas instrumentam ideāla ir +16…+25 °C temperatūra un ieteicams 50–60% gaisa mitrums. Apkures sezonā bez palīglīdzekļiem tādu mitrumu telpā gandrīz nav iespējams nodrošināt, turklāt visi jaunievedumi – PVC logi, siltās grīdas – vēl vairāk sausina gaisu. Tas ne tikai bojā klavieres, bet arī pašiem iemītniekiem rada nepatīkamas sajūtas – āda kļūst sausa, no rītiem ir nepatīkami aizlikts deguns un aizpampušas acis.

Sadzīves preču veikalos pieejami divu veidu mitrinātāji – vieni darbojas pēc karstā un aukstā gaisa iztvaicēšanas principa, otrie strādā ar ultraskaņu. Tādi, kuriem ir sildelements (spirāle) un kuri pūš laukā karstu gaisu, tādējādi uzkarsējot telpu, veikalos gandrīz vairs nav nopērkami. Lai gaisa mitrinātājs darbotos visu dienu bez ūdens rezervuāra papildināšanas, svarīgi, lai tam ir liela ietilpība. Mitrinātāju, kam rezervuāra ietilpība ir mazāka par 3,5–4 litriem (ideāli, ja ir 5 litri; tad, uzstādot lielu mitruma intensitāti, ierīce bez ūdens papildināšanas darbojas diennakti, bet vidējas intensitātes gadījumā – pat trīs diennaktis), konkrētajā situācijā nav vērts pirkt. Citādi drīz vien beigsies ūdens, un ierīce atslēgsies, nenodrošinot telpā vienmērīgu gaisa mitruma līmeni. Ja klavieres atrodas istabā, kur kāds no mājiniekiem guļ, jāpievērš uzmanība ierīces trokšņu līmenim. Tos, kam trauslāks miegs, ūdens burbuļošana varētu traucēt, tāpēc ieteicams izvēlēties klusākos mitrinātājus ar ultraskaņu, kam vienīgo skaņu varētu radīt gaisa burbuļi, kas klejo no mazā rezervuāra, kurā notiek mitruma ražošana, uz lielo.

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par gaisa mitrinātājiem, tostarp ar lielu rezervuāru, ir diezgan jānopūlas, lai atrastu labu ierīci par pieņemamu cenu. Lētajiem (par 21–28 eiro) lāsītes formas un citiem mazajiem mitrinātājiem ietilpība ir gaužām niecīga, pat 800 ml, turklāt nereti ir visai maz iespēju regulēt vēlamo mitrināšanas intensitāti. Dārgākiem modeļiem ir pat 10–13 iedaļas, un mitruma līmeni var pielāgot jebkurai telpai. 3,5 litru ietilpīgs mitrinātājs ar ultraskaņu maksā vidēji 43–50 eiro, bet par 60–70 eiro var nopirkt 4–5 litrus ietilpīgu ierīci. Tās ir zemākās cenas par Polijā un Ķīnā tapušiem ražojumiem, bet pazīstamu ražotāju gaisa mitrinātāji maksā, sākot no 100 eiro.

Piedāvājam dažus ultraskaņas gaisa mitrinātāju modeļus, kas ir klusi, pūš tikai aukstu gaisu, neietekmējot istabas temperatūru, un kam ir samērā liels rezervuārs un pievilcīga cena (tādi lielākoties ir poļu ražojumi).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.