×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

KM Eiropas Savienības Padomē pārstāvēs Latvijas nacionālo nostāju kultūrai nozīmīgos jautājumos

foto - Letafoto - Leta

No 16. līdz 17. maijam Kultūras ministrijas (KM) delegācija dosies uz Briseli (Beļģija), lai Eiropas Savienības (ES) Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomē pārstāvētu Latvijas nacionālo nostāju vairākos kultūrai nozīmīgos jautājumos. Izskatāmo jautājumu vidū ir ES iniciatīva “Eiropas kultūras galvaspilsētas”, kā arī dalība diskusijās par audiovizuālo mediju vidē notiekošajām pārmaiņām un kultūras stratēģisko lomu ES ārējās attiecībās.

Latvija piedalīsies lēmumu pieņemšanā ES Padomē attiecībā uz šobrīd aktuāliem ES līmeņa kultūras jautājumiem, tostarp par ES iniciatīvas “Eiropas kultūras galvaspilsētas” darbības principiem pēc 2019. gada, kā arī par to, kurai Eiropas pilsētai būs Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss 2017. un 2018. gadā. Kā jau ziņots, 2014. gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

ES Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomē būtiska būs arī Īrijas kā prezidējošās valsts sniegtā informācija par ES atbalsta programmām kultūras nozarei – jau līdz gada beigām ES būtu jāpieņem lēmums par divām galvenajām atbalsta programmām: “Radošā Eiropa” un “Eiropa Pilsoņiem”.

KM delegācijas sastāvā būs kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, KM nozares padomniece Latvijas Republikas pastāvīgajā pārstāvniecībā ES Zane Vāgnere, kā arī KM Starptautiskās sadarbības un ES politikas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Anete Kurzemniece un vecākā referente Liene Pintāne.

Ministru padomē dalībvalstis tiks aicinātas piedalīties diskusijās par kultūras stratēģisko lomu ES ārējās attiecībās, īpaši ES un Ķīnas sadarbību, kā arī par kultūras daudzveidības saglabāšanu ES tirdzniecības līgumos. Latvijas kultūras ministre piedalīsies diskusijās par Zaļo grāmatu “Gatavojoties pilnīgai konverģētai audiovizuālajai pasaulei. Izaugsme, radīšana un vērtības”, ko Eiropas Komisija publicējusi ar mērķi sākt plašu publisko apspriedi par audiovizuālo mediju vidē notiekošajām pārmaiņām.

KM sagatavotās pozīcijas un informatīvais ziņojums šā gada 13. maijā tika apstiprināts Ministru kabineta ārkārtas sēdē un 17. maijā to plānots apstiprināt Saeimas Eiropas lietu komisijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+