×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

KM: Muzeju nakts apmeklējums ļoti labs, rindas nebija tik garas kā citkārt

foto - Letafoto - Leta

Muzeju nakts apmeklējums bija ļoti labs un rindas nebija tik garas kā citkārt, sarunā ar aģentūru BNS aizvadīto akciju vērtēja Kultūras ministrijas Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns.

Muzejiem pirmdien ir jāsniedz informācija, cik akcija ir bijusi populāra šogad un cik daudz apmeklētāju muzejos pabijuši.

Novērojumi liecina, ka cilvēku rindas nav bijušas tik garas kā citos gados, ko var izskaidrot ar to, ka Muzeju naktī piedalās ne tikai muzeji, bet arī citas iestādes.

“Nopietnie secinājumi par apmeklējumu vēl priekšā, bet, ko esam redzējuši, ka, salīdzinot ar citiem gadiem, rindas vairs nebija tik garas. To izskaidro tas, ka bez muzejiem akcijā piedalās ārkārtīgi daudz tā saucamie Muzeju nakts draugi kā baznīcas, Valsts prezidenta kanceleja. Izvēles iespējas ir lielas un tas palīdz izklīdināt apmeklētājus. Cilvēkiem bija iespēja iedziļināties saturā, ne tikai redzēt citu apmeklētāju pakaušus,” ieguvumu norādīja Garjāns.

Pērn Muzeju naktī fiksēti 240 tūkstoši apmeklējumu. Iespējams, ka šogad to varētu nesasniegt, jo daži iepriekš populāri muzeji ir slēgti rekonstrukcijai kā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka un Rīgas Motormuzejs.

“Skaits nav akcijas mērķis, drīzāk, lai cilvēks iegūst jaunas emocijas un stimulu apmeklēt muzejus, uz ko mēs ceram,” piebilda KM pārstāvis.

Muzeju nakts Latvijā notikusi jau devīto reizi, kad muzejus var apmeklēt bez maksas, un cilvēku ieraksti sociālajos tīklos liecina par tendenci, ka daļa apmeklētāju izvēlas doties uz tiem muzejiem, kur nav pabijuši iepriekšējos gados.

Muzeju nakts notiek Starptautiskajā muzeju dienā 18. maijā. Akcijas oficiālais norises laiks ir no septiņiem vakarā līdz vieniem naktī, bet daudzviet muzeju durvis bija atvērtas ilgāk. Akcijā šogad bija pieteikušies 129 muzeji visā Latvijā.

Latvijā ir 27 valsts muzeji, 79 pašvaldību muzeji, kā arī vairāk nekā 110 autonomo un privāto muzeju, no kuriem 14 ir akreditēti jeb ieguvuši valsts atzīta muzeja statusu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+